Веселинівська громада » Вознесенський районний сектор № 1 філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областей
Вознесенський районний сектор № 1 філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областей
І Н Ф О Р М А Ц І Я
Вознесенський районний сектор № 1 філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областей
Провідний інспектор
Контактні дані:
Ярошик Юлія Леонідівна
поштова адреса: вул. Мозолевського, 14, смт. Веселинове, 57001
Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.
ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...
забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.
ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?
особа, щодоякоїскладається досудовадоповідь;
особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
особа, якійпокарання у видіпозбавленняволізамінено на покарання у видігромадськихабовиправнихробіт;
особа, звільнена з випробувальнимтерміномвідвідбуванняпокарання у видіпозбавлення (обмеження) волі;
звільненавідвідбуванняпокараннявагітнажінка та жінка, яка маєдитинувіком до трьохроків;
особа, яка готується до звільнення з місцьпозбавленняволі.
ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:
ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:
можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
збереженнясімейнихстосунків та зв’язків у громаді;
збереженняроботи та житла;
позитивнийсоціальнийефект: особа не втрачаєсоціальнізв’язки та шанс створитисім’ю.
ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):
убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.
ДЛЯ ДЕРЖАВИ:
зниження злочинності;
зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
дотримання міжнародних стандартів.
ВИДИ ПРОБАЦІЇ:
Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.
Додатково: Запрошуємодо співпрацінебайдужихгромадян в якостіволонтерівпробації.
Метою пробації в Україні є забезпечення безпека суспільства шляхом виправлення засуджених. Для її досягнення працівниками пробації на етапі підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк до звільнення здійснюється моніторинг проблемних питань, які можуть виникнути у засудженого після його звільнення. Залежно від потреби засудженого, з’ясувавши його наміри, до органу пробації за обраним засудженим місцем проживання надсилаються відповідні повідомлення-запити. Отримавши їх, персонал органу пробації вживає заходів щодо їхнього відпрацювання в безпосередній взаємодії з органами місцевого самоврядування, суб’єктами соціального патронажу та сприяє засудженим, які готуються до звільнення, у:
5 лютого 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про пробацію». Відповідно до статті 2 цього Закону, пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Відповідно до Положення про організацію діяльності волонтерів пробації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.01.2017 № 98/5, передбачається, що діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України, Законом України «Про пробацію» та нормативно-правовими актами, що регулюють організацію пробації.
Пробація не лише контролює поведінку правопорушників, залишених судом у суспільстві, але й надає їм необхідні консультації і підтримку, що допомагають змінити поведінку і не вчиняти в подальшому правопорушень. За багато років існування пробація довела ефективність покарань без позбавлення волі для певних категорій порушників закону. Пробація сприяє справедливому вироку, який дозволяє не втратити те позитивне, що є в порушника закону, відшкодувати завдані збитки та виправити проблеми, що сприяли злочинній поведінці.
Веселинівський районний сектор з питань пробації запрошує до співпраці небайдужих та ініціативних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.
14 грудня для учнів п’ятого та дев’ятого класів Веселинівської гуманітарної гімназії ім. Б.М. Мозолевського співробітником Веселинівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївської області проведені лекції з правової обізнаності.
11 грудня в приміщенні Веселинівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області головним спеціалістом Веселинівського бюро правової допомоги Інною Глушич проведений особистий прийом громадян.
8 грудня в приміщенні Веселинівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області в рамках співпраці головним спеціалістом Веселинівського бюро правової допомоги Інною Глушич за ініціативою підрозділу пробації проведений особистий прийом громадян для вирішення питання встановлення інвалідності загального захворювання органу зору одному з клієнтів пробації.