ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує

Гепатит А: профілактика та корисні поради

У зв’язку з ситуацією, яка склалася в нашій країні, в тому числі після підриву греблі Каховської ГЕС відбувається забруднення поверхневих вод та підземних водоносних горизонтів, які використовуються, як джерела  питного водопостачання. Гепатит  А одне із інфекційних захворювань шляхом передачі якої є вода. Ми зібрали основні факти про гепатит А: як передається хвороба, які її симптоми, як лікують гепатит А і що робити, щоб не захворіти.

13:26:17 26.06.2024

Що таке холера і як від неї захиститися

Війна призвела до зростання ризиків тяжких епідемічних ускладнень. Внаслідок руйнування інфраструктури та комунікацій,  постають  проблеми із забезпеченням населення чистою питною водою, харчовими продуктами, дотриманням людьми вимог  гігієни та санітарії. Через що збільшується  ймовірність поширення інфекційних хвороб, в тому числі і особливо- небезпечних.

10:01:01 21.06.2024

ДО УВАГИ ОПЕРАТОРІВ РИНКУ!

Щодо вивезення вантажів до Європейського Союзу, які підпадають під дію Регламенту Комісії (ЄС) 2019/1793 від 22 жовтня 2019 року «Про тимчасове посилення офіційного контролю та надзвичайних заходів, що регулюють ввезення до Союзу певних товарів із деяких третіх країн, імплементуючи Регламенти (ЄС) 2017/625 та (ЄС) № 178/2002 Європейського Парламенту та Ради та скасування Комісії Регламенти (ЄС) № 669/2009, (ЄС) № 884/2014, (ЄС) 2015/175, (ЄС) 2017/186 та (ЄС) 2018/1660»

11:31:40 17.06.2024

ПРОФІЛАКТИКА БОТУЛІЗМУ

За даними Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в 2024 році фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби взято участь у розслідуванні 24 випадків ботулізму з 27 постраждалими, серед яких один летальний.

07:57:54 14.06.2024

Своєчасно знищуйте амброзію!

Шановна громадо,  керівники  організацій, підприємств, установ  всіх форм власності, Управління  фітосанітарної  безпеки, вкотре,  звертається  до  вас з проханням про необхідність  проведення робіт щодо знищення осередків  карантинних   бур’янів, а  саме – амброзії  полинолистої.

08:48:01 05.06.2024

Щодо здійснених заходів державного контролю, пов’язаних із харчовими отруєннями серед населення

Протягом п’яти місяців 2024 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області (надалі Головне управління) отримано три Повідомлення про подію та ситуації, що становлять загрозу життю і здоров’ю, санітарному та епідемічному благополуччю населення, у разі встановлення факту можливого зв’язку інфекційної хвороби, харчового отруєння, виникнення інфекційних захворювань (отруєнь), пов’язаних з діяльністю суб’єктів господарювання (надалі Повідомлення), що надійшли від Державної установи «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

10:29:25 04.06.2024

Протидія поширенню неякісних препаратів, у тому числі ветеринарних препаратів, дієтичних добавок, харчових продуктів для спеціальних медичних цілей контролю ваги, які мають невідповідну якість

Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області на виконання пункту 2.1 Меморандуму про партнерство та співробітництво між Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 14.10.2022 року та з метою інформування та протидії поширенню неякісних препаратів, у тому числі ветеринарних препаратів, дієтичних добавок, харчових продуктів для спеціальних медичних цілей контролю ваги, які мають невідповідну якість, надає інформацію, отриману від Держлікслужби в рамках міжнародної взаємодії та обміну:

13:29:43 30.05.2024

Небезпечні нітрати у ранніх овочах та фруктах !

Вплив нітратів на організм людини – природно негативний і порою просто небезпечний. Як уберегтися від їх впливу? Нітрати – це азотисті сполуки, які застосовується в якості добрива та у виробництві. Нітрати забезпечують ріст рослин, але завелика їх кількість, яка накопичується в овочах та фруктах , а потім потрапляє в організм людини, шкодить здоров’ю. Значне накопичення нітратів зазначено в салаті, шпинаті, зелені, редьці, селері, баштанних і практично у всіх коренеплодах. Особливо небезпечні овочі та фрукти  вирощені в теплицях в не сезон, у зв’язку з обмеженим простором і застосуванням більшої кількості добрив.

09:50:27 17.05.2024

Профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь

Гострі кишкові інфекції – це група захворювань, що протікають з ознаками інтоксикації і ураження шлунково-кишкового   тракту.  Збудниками кишкових інфекцій є окремі групи бактерій (шигели, сальмонели та інші), умовно-патогенні мікроби (стафілококи, протей), віруси (ротавіруси, ентеровіруси і т.д.), гельмінти (лямблії, амеби). Час від зараження людини до перших клінічних проявів захворювання триває від кількох годин до 2—3 діб.

09:32:42 17.05.2024

Памятка щодо отримання ветеринарно-санітарного паспорту та обстеження пасіки

Отримання ветеринарно-санітарного паспорту пасіки (наказ №96 від 13.02.2013 Мінагрополітики). Здійснюється в територіальних управліннях Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області - безкоштовно. (абд.1 ст.13 Закону України «Про бджільництво»  п.5 Порядку реєстрації пасік, затверджений наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук за № 184/82 від 20.09.2000)

08:59:33 13.05.2024