Інформація від ГУ ПФУ в Миколаївській області

Про забезпечення одноразової виплати особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку, або членам їх сімей

З 01 липня 2024 року Пенсійним фондом України проводиться виплата одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку, або членам їх сімей (далі — грошова винагорода).

14:01:23 08.07.2024

Розширено функціонал кабінету страхувальника на вебпорталі Пенсійного фонду України

На виконання постанови Уряду від 05.06.2024 № 650 "Деякі питання бронювання військовозобов'язаних під час воєнного стану" Пенсійним фондом України забезпечено інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (РЗО) та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

13:58:31 08.07.2024

Призначення та виплата допомоги на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утримані

Частиною першою статті 13 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999 № 1105 (в редакції Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”” від 21.09.2022 № 2620-IX (далі - Закон № 2620) встановлено, що за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності надається у тому числі такий вид страхової виплати як допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли внаслідок нещасного випадку на виробництві).

10:43:36 03.07.2024

Достроковий вихід на пенсію за віком

Статтею 115 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-IV (із змінами) передбачено, що право на призначення дострокової пенсії за віком мають, зокрема, особи, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників, яким на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, за умови їх реєстрації у державній службі зайнятості та відсутності підходящої для них роботи, якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 цього Закону.

08:20:32 27.06.2024

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області інформує

Згідно з  постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1395 «Про реалізацію експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу» на Пенсійний фонд України покладені повноваження щодо прийняття та опрацювання спрощеної заяви від ветерана війни або одного із членів його сім’ї, а також прийняття рішення; збирання, систематизацію і зберігання отриманої за результатами експерименту інформації; внесення інформації про осіб зі складу домогосподарства та членів сімей осіб, зібраної Пенсійним фондом України в процесі реалізації експериментального проекту, та інформації про нараховані та виплачені пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, до Реєстру осіб, які мають право на пільги.

09:56:20 25.06.2024

Чи потрібно повідомляти Пенсійний фонд про виплату коштів застрахованим особам?

Страхувальник, який по заяві-розрахунку отримав від Пенсійного фонду України кошти для здійснення страхових виплат працівникам, повинен протягом місяця з дня проведення відповідних виплат повідомити про це Пенсійний фонд України. Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам можна сформувати в електронному кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України натиснувши кнопку «Створити повідомлення» в екранній формі заяви-розрахунку, яка набула статусу «Оплачено». Основна частина реквізитів повідомлення заповниться автоматично, дублюючи інформацію із заяви-розрахунку. Ручне введення передбачено для даних щодо виплати: дати виплати та суми, виплаченої за рахунок коштів Фонду.

09:15:08 20.06.2024

Про які зміни пенсіонер має повідомляти Пенсійний фонд?

Статтею 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що пенсіонер має повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду України про зміну даних, що вносяться до його персональної облікової картки.

09:14:46 20.06.2024