Інформація від ГУ ПФУ в Миколаївській області

Зарахування до страхового стажу жінкам часу догляду за дитиною до трьох років

До страхового стажу для обчислення пенсії зараховуються ті періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок.

12:50:14 13.02.2024

Щодо права на призначення житлової субсидії громадянам, які проживають в будинку, що не є їх власністю

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами), житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, в тому числі:

13:52:43 08.02.2024

Пенсія за вислугу років

Умови призначення та тривалість спеціального стажу роботи, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, залежить від професій/посад, на яких працювала людина та Закону, згідно з яким призначається така пенсія.

13:50:11 08.02.2024

Пенсія по інвалідності

Призначається особам, яким установлено інвалідність. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється, визначаються органом медико-соціальної експертизи.

09:19:43 06.02.2024

Надання деяких соціальних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання

Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” № 1105 від 23.09.1999 (із змінами) встановлено, що закупівля соціальних послуг, у тому числі на необхідний догляд за потерпілим, здійснюється та розраховується відповідно до оцінки потреб потерпілого відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”.

10:50:36 02.02.2024

Види пенсій: за віком

Право на призначення пенсії за віком визначається залежно від набутого страхового стажу при досягненні передбаченого законом віку.

10:49:26 02.02.2024

Щодо підтвердження факту непроживання окремих осіб за адресою домогосподарства при зверненні за призначенням житлової субсидії

Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами), житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. Водночас, житлову субсидію може бути призначено без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають за місцем реєстрації і які не є членами сім’ї осіб зі складу домогосподарства. У таких випадках, житлову субсидію може бути призначено на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання, який складається, зокрема, посадовою особою виконавчого органу міської ради відповідної територіальної громади або військовій адміністрації (затверджений наказом Міністерства соціальної політики від 04.07.2022 № 190, зі змінами), та/або документів, що підтверджують непроживання особи за адресою домогосподарства. Так, житлові організації та/або об’єднання, які надають послуги з управління багатоквартирним будинком, не уповноважені на складання актів обстеження, водночас, довідки сформовані та завірені ними можуть вважатися підтвердними документами факту непроживання особи за адресою домогосподарства, оскільки управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг не нараховують плати за житлово-комунальні послуги, внески/платежі на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком на членів домогосподарства, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні (будинку).

08:29:56 26.01.2024

Чи є обов’язковим документом при призначенні пенсії довідка про заробітну плату за період до 1 липня 2000 року?

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при обчисленні пенсії враховується заробіток людини за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Заробітна плата за цей період обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб.

08:26:19 26.01.2024

З 1 січня 2024 року зросли надбавки Почесним донорам

Почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 10 відсотків затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Дану норму встановлено статтею 21 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30.09.2020 № 931-IX.

09:04:52 23.01.2024