Інформація від ГУ ПФУ в Миколаївській області

Я – пенсіонерка, колишній сільський медик, проживаю з сином – учасником бойових дій. На які пільги з оплати житлово-комунальних послуг ми маємо право?

Для категорій осіб “сільський медик на пенсії” та “учасник бойових дій” законодавством визначено різні види та розміри пільг. Якщо ви належите до категорії осіб “сільський медик на пенсії” та проживаєте з сином, який має статус учасника бойових дій, то можете реалізувати своє право на 100-відсоткову знижку плати за опалення та як член сім’ї учасника бойових дій – на 75-відсоткову знижку плати за водопостачання, водовідведення, постачання та розподіл природного газу для побутових потреб (крім опалення).

09:02:35 22.12.2023

Щодо зарахування до страхового стажу періоду роботи в колгоспі після 1965 року на підставі показань двох свідків, які знають заявника по спільній з ним роботі та мають документи про період роботи в колгоспі

Пунктом 18 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок № 637) передбачено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних, стаж роботи встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі та мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

10:54:13 12.12.2023

Що потрібно знати про пенсійні посвідчення

Документом, який підтверджує призначення особі пенсії, є пенсійне посвідчення, що видається відповідно до, Порядку оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 03 листопада 2017 року № 26-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2017 року за № 1464/31332 (зі змінами).

13:58:59 06.12.2023

Для отримання субсидій та пільг можна обрати будь-який уповноважений банк

Одержувачі житлової субсидії / пільги можуть отримувати відповідні виплати через відділення поштового зв’язку або на банківський рахунок. Отримувач виплати самостійно обирає спосіб одержання виплати, в тому числі будь-який з уповноважених банків. Актуальний перелік банків розміщено на сайті Міністерства фінансів України: https://www.mof.gov.ua/uk/upovnovazheni-banki-shhodo-obslugovuvannja-zarplatnih-proektiv

13:57:23 06.12.2023

Для надання додаткової підтримки на придбання твердого палива одержувачі житлових субсидій і пільг мають надати згоду на збір, передачу та обробку персональних даних

Уряд визначив, що для отримання додаткової підтримки на придбання твердого пічного побутового палива за рахунок міжнародних партнерів, одержувач житлової субсидії / пільги має надати згоду на збір, передачу та обробку своїх персональних даних та даних членів домогосподарства (постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.2023 № 1173 “Про реалізацію протягом опалювального сезону 2023 – 2024 років експериментального проекту щодо надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива“).

12:21:59 28.11.2023

Щодо заповнення декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Форму декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (далі – декларація), визначено додатком 2 до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами), у якій зазначаються дані про осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім’ї осіб із складу домогосподарства незалежно від реєстрації їх місця проживання (фактичного місця проживання).

14:38:01 24.11.2023

До уваги страхувальників

10:30:44 10.11.2023

Шановні громадяни!

Для оперативного вирішення питань щодо призначення/перерахунку/виплати пенсій, житлових субсидій та пільг, страхових виплат ви можете звернутись за  оновленими телефонами “гарячих ліній”, які працюють в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області.

10:30:40 10.11.2023