Інформація від ГУ ПФУ в Миколаївській області

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які продовжують працювати, встановлено частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

11:06:54 05.04.2023

Недоотримана пенсія: як отримати

Подати заяву на недоотриману пенсію за померлого пенсіонера можна як безпосередньо у сервісному центрі Пенсійного фонду України, так і дистанційно: через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1).

13:20:16 21.03.2023

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області повідомляє, що Законом України від 04.11.2022 № 2734-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні»внесено зміни до Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058) статтю 12 доповнено частиною дев’ять: особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначено пенсію у солідарній системі, мають право на добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до договору про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що укладається з Пенсійним фондом.

10:04:54 17.03.2023

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

У березні пенсіонери Миколаївщини отримали оновлені виплати – проіндексовані згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році». Перерахунок торкнувся 286 615 пенсіонерів області, середній розмір підвищення складав 555,32 грн.

10:03:23 17.03.2023

Перерахунок пенсій з 01 березня 2023 року

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році” з 01.03.2023 проведено перерахунки пенсій відповідно до Законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, “Про статус і соціальних захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується  для обчислення пенсії у розмірі 1,197. Перерахунок пенсії проведено із врахуванням показника середньої заробітної плати 7405,03 грн.

08:25:35 13.03.2023

Статуси листків непрацездатності: які бувають та що означають

Відкриття е-лікарняного здійснюється автоматично в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок, що створюється лікарем, до якого звернулася людина(наказ МОЗ України від 17.06.2021 №1234 «Про затвердження Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності»).

13:25:15 02.03.2023

Виплата допомоги на поховання пенсіонера

У разі смерті пенсіонера допомога на поховання виплачується особам, як іздійснили поховання. Розмір допомоги на поховання залежить від закону, відповідно до якого було призначено пенсію.

09:33:44 22.02.2023

Ви запитували – ми відповідаємо

Запитання: «В особистому кабінеті роботодавця статус лікарняного позначено як «готово до сплати». Коли роботодавець отримає кошти на рахунок ?».

10:47:22 21.02.2023

Додаткові виплати захисникам, які з 2014 року брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України

З метою забезпечення реалізації Закону України від 27 липня 2022 року №2454-ІХ «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» 20 січня 2023 року Урядом прийнято постанову № 79 «Деякі питання призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною». Зазначеними нормативно – правовими актами передбачено встановлення щомісячної грошової виплати: 1) особам, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яким/яких, починаючи з 2014 року: - присвоєно звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка» у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць); - нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць); - нагороджено орденом «За мужність» трьох ступенів у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);

08:54:02 14.02.2023