Комунальне некомерційне підприємство «Веселинівська районна лікарня» Веселинівської селищної ради
Комунальне некомерційне підприємство «Веселинівська районна лікарня» Веселинівської селищної ради
Директор – Ткачук Надія Дмитрівна
Секретар – Кривенцова Галина Іванівна, тел. 0962675467
Заступник директора з економічних питань – Павло Романович Феняк
Медичний директор – вакантна посада
Комунальне некомерційне підприємство «Веселинівська районна лікарня» Веселинівської селищної ради обслуговує громаду з населенням 16347 осіб (станом на 01.01.2025).
Ми маємо:
- ліцензію МОЗ України на медичну практику – наказ МОЗ України від 20.12.2019 року №2588;
- ліцензію на наркотичні засоби;
- ліцензію на використання джерел іонузуючого випромінювання від 04.02.2020 №005384.
Наша лікарня має офіційне визнання держави про наявність у нашому закладі умов для якісного та своєчасного, медичного обслуговування населення, дотримання нами стандартів у сфері охорони здоров'я, що підтверджується сертифікатом МУ-ММ №011684 від 06.03.2022 про акредитацію.
В підприємстві функціонують:
- Поліклініка на 250 відвідувань за зміну;
Стаціонарні відділення на 75 ліжок з профілями:
- терапевтичні;
- неврологічні;
- гінекологічні;
- педіатричні.
З 01 лютого 2020 року працює відділення невідкладних станів з лікувальним та діагностичним підрозділом. В діагностичному підрозділі проводяться лабораторні та інструментальні дослідження (електрокардіографія, ультразвукова діагностика, рентгенодіагностика).
Лабораторія – складова приймально-діагностичного комплексу
Аналізи, потрібні для діагностики та визначення схеми лікування, є складовою медичних послуг. Відповідно, вони входять у пакети медичних послуг, які пацієнти можуть отримати платно та безоплатно залежно від Програми медичних гарантій. У зв'язку з тим, що лабораторія є важливою складовою в наданні медичних послуг в КНП «Веселинівська РЛ» Веселинівської селищної ради , було її утворено. Нею завідує лікар-лаборант Галина Кожухар.
Після тривалих консультацій з експертами лабораторної галузі адміністрацією закладу було прийнято рішення утворити лабораторію та розташувати її в єдиному просторі з відділенням невідкладної допомоги та діагностичним відділенням для зручності пацієнтів та надавачів медичних послуг.
Важливим аспектом було й під’єднання лабораторії до комп’ютерної мережі лікарні.
За час функціонування лабораторії кількість надання послуг поступово зростала. Сьогодні лабораторія надає до 75 найменувань загальноклінічних, біохімічних, гематоголгічних, імунологічних, мікробіологічних та цитологічних досліджень.
Відповідно до Програми медичних гарантій у 2025 році лікарнею укладено вісім договорів з НСЗУ на наступні пакети медичних послуг.
І. Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій (терапевтична госпіталізація).
Цей вид послуг надається дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій. Така госпіталізація включає: профілактику, діагностику, лікування (в тому числі медикаментозне), медичну допомогу вагітним з ускладненим перебігом вагітності, медичну реабілітацію в гострий період.
У межах пакетів стаціонарної допомоги пацієнт має право на перелік безоплатних послуг:
- інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;
- забезпечення знеболення та медикаментозної терапії;
- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
- лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
- харчування у стаціонарних умовах
ІІ. Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах - вторинна (спеціалізована), включаючи медичну реабілітацію.
Умови надання послуги: амбулаторно (в тому числі в умовах приймального відділення), за місцем проживання (перебування) пацієнта або з використанням засобів телекомунікації/телемедичних систем (за рішенням лікуючого лікаря).
Підстави для надання послуги:
- направлення лікаря з надання ПМД, з яким укладено декларацію про вибір лікаря;
- направлення лікуючого лікаря;
- самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога, лікаря-психіатра, лікаря-нарколога, лікаря-стоматолога, лікаря-стоматолога дитячого, лікар-стоматолог-хірург;
- самозвернення до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом;
- самозвернення при невідкладному стані.
Обсяг послуги (специфікація) відповідно до потреб пацієнта:
1.Надання консультативної вторинної (спеціалізованої) допомоги,
2.Проведення інструментальних методів обстеження (рентгенологічних, ультразвукових, електрофізіологічних) відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
3.Проведення загально-клінічних та біохімічних лабораторних обстежень, а також лабораторних досліджень з метаболічного скринінгу відповідно до чинного законодавства.
4.Лікування в амбулаторних умовах.
5.Організація спостереження за пацієнтами із хронічними захворюваннями.
6.Проведення малих хірургічних операцій в амбулаторних умовах.
7.Ведення вагітності в амбулаторних умовах.
ІІІ. Стоматологічна допомога дорослим та дітям.
Стоматологічну допомогу дорослим та дітям виділено в окремий амбулаторний пакет.
Він покриває:
- ургентну стоматологічну допомогу дорослим та дітям;
- проведення інструментальних досліджень в рамках ургентної стоматологічної допомоги;
- планову стоматологічну допомогу дітям, крім ортодонтичних процедур та протезування.
Зверніть увагу! Протезування, брекети та інші дорогі стоматологічні послуги не входять у гарантований пакет.
ІV. Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ.
Пацієнт у межах цього пакету отримує тестування на ВІЛ-інфекцію та післятестове консультування, взяття під медичний нагляд, призначення антиретровірусної терапії (АРТ), консультування щодо переваг АРТ та оцінка прихильності до лікування, збір скарг, анамнезу, оцінку потреби у соціальному супроводі та психологічній підтримці; визначення приналежності до ключових груп, проведення лабораторних досліджень, видача АРТ-препаратів та супровід дітей, народжених від ВІЛ позитивних матерів у віці до 18 місяців.
Послуга за цим пакетом надається амбулаторно. Отримати її пацієнт може за направленням лікаря, з яким уклав декларацію, за направлення лікуючого лікаря, або звернувшись самостійно без направлення до закладу, який має відповідний договір з НСЗУ.
Якщо пацієнт з ВІЛ потребує стаціонарного лікування, то за направленням лікаря він також отримає цю послугу безоплатно в межах Програми медичних гарантій в закладах, які мають договір на стаціонарне лікування.
V. Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям.
У пакет мобільної паліативної допомоги, яку пацієнт отримує за місцем перебування входить складання плану спостереження, оцінка соматичного та психоемоційного стану та запобігання та лікування хронічного больового синдрому, в тому числі призначення та виписка рецептів на наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, ненаркотичні знеболювальні препарати та проведення знеболення. Також проведення ряду лабораторних досліджень, а також забір матеріалів для проведення інших аналізів і транспортування їх до лабораторного центру.
VI. Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.
- Оцінка стану пацієнта/пацієнтки та рівня важкості моторних (фізичних) та когнітивних обмежень.
- Оцінка соматичного стану пацієнта/пацієнтки та моніторинг порушень функцій життєво важливих органів і систем із метою встановлення коморбідних станів, що впливають на стан пацієнта/пацієнтки.
- Оцінка болю у пацієнтів за спеціалізованими шкалами, запобігання розвитку хронічного больового синдрому.
- Оцінка, корекція та контроль нутриційного статусу.
- Складання плану спостереження пацієнта/пацієнтки, який охоплює фізичні, психологічні, емоційні, соціальні та духовні потреби пацієнта та узгоджені цілі.
- Проведення необхідних лабораторних досліджень.
- Проведення необхідних інструментальних обстежень.
- Надання мультидисциплінарної паліативної допомоги, спрямованої на оптимізацію стану пацієнта, його функціонування та якості життя, таким групам пацієнтів:
- пацієнтам старше 65 років зі значними психічними чи поведінковими розладами, спричиненими психічним захворюванням, віковим органічним ураженням мозку або фізичним станом;
- пацієнтам з комплексними потребами, зумовленими захворюваннями, пов’язаними зі старінням.
- Лікарське спостереження та цілодобовий медсестринський догляд.
VIІ. Ведення вагітності в амбулаторних умовах.
-
- Динамічне спостереження за перебігом вагітності, що включає контроль стану здоров'я вагітних, повноти проведених обстежень, консультацій, виконання лікувально-профілактичних заходів, розробку та реалізацію індивідуального плану ведення вагітності.
- Проведення необхідних лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
- Проведення інструментальних обстежень.
- Проведення пренатального скринінгу.
- Ведення вагітності командою спеціалістів різного профілю (у разі потреби) та проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на запобігання ускладнень вагітності, післяпологового періоду, екстрагенітальних захворювань.
VIІІ. Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
-
-
- Проведення огляду мультидисциплінарною командою лікарів-спеціалістів військово-лікарської комісії особи визначених категорій відповідно до нормативно-правових актів .
- Проведення лабораторних досліджень.
- Проведення інструментальних досліджень.
- Направлення особи за наявності показань в інші структурні підрозділи ЗОЗ або інші ЗОЗ для проведення необхідних консультувань та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги у разі потреби для встановлення, уточнення або спростування діагнозу.
- Оцінка вакцинального статусу особи та її направлення у разі потреби на проведення профілактичних щеплень відповідно до календаря профілактичних щеплень.
- Оформлення проєктів довідок та формування медичних висновків про придатність/непридатність до військової служби.
-