Проведений захід на тему: «Пробація з громадою, в громаді, для громади»

Дата: 27.02.2024 14:43

З нагоди 9-ої річниці прийняття Закону України «Про пробацію» 15 лютого 2024 року Вознесенським районним сектором №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях був проведений захід на тему: «Пробація з громадою, в громаді, для громади». Були запрошені представники місцевої влади, громадяни та волонтер.

В ході проведення даного заходу були розкриті такі питання: що таке пробації, її види, мета та як вона працює, переваги пробації для держави, суспільства та самої особи.

Для держави: зниження злочинності та кількості ув’язнених осіб,   позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче (в 10-12 разів) для держави, ніж перебування особи на пробації, дотримання міжнародних стандартів та європейських цінностей.

Для суспільства:  убезпечення громади від вчинення повторних злочинів, справедливе здійснення правосуддя: обрання покарання, необхідного і достатнього для виправлення.

Для особи, яка вчинила правопорушення: можливість змінитися без ізоляції від суспільства, підтримка на шляху до змін, збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді, збереження роботи та житла.