ЗДАЙ КРОВ - ВРЯТУЙ ЖИТТЯ!

Дата: 25.05.2026 12:58
Кількість переглядів: 118

На виконання доручення начальника Миколаївської ОВА від 15.10.2026 №29-д щодо поповнення та утримання оперативних запасів донорської крові та компонентів крові Веселинівською селищною радою узгоджено дату виїзду в громаду мобільної бригади КНП «Миколаївська станція переливання крові» Миколаївської обласної ради для створення місцевого резерву донорів, а саме 04 червня 2026 року.

З метою сприяння у забезпеченні потреб системи охорони здоров’я, сил безпеки та сил оборони Веселинівська селищна рада запрошує мешканців громади долучитися до участі в добровільному безоплатному донорстві крові:

  • дата: 04 червня 2026 року,
  • місце забору крові: КНП «Веселинівська РЛ» (селище Веселинове, вул. Одеська, 82).

Хто може бути донором крові та як підготуватися

Донором крові може стати дієздатний громадянин України або іноземець із посвідкою на постійне проживання віком від 18 років і вагою не менше 50 кг, який не має абсолютних чи тимчасових медичних протипоказань.

Основні вимоги до донора:

  Вік: від 18 до 60-65 років (особи старшого віку допускаються до донації за індивідуальним рішенням лікаря).

  Вага: від 50 кг.

   Стан здоров’я: відсутність інфекційних захворювань (ВІЛ, хронічні вірусні гепатити,  сифіліс), хронічних захворювань (серцево-судинних, діабету, нирок тощо).

  Документи: паспорт громадянина України та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) або наявність документів у застосунку Дія.

Абсолютні протипоказання (довічні):

  • ВІЛ-інфекція, хронічні вірусні гепатити (або їх наявність в анамнезі), сифіліс, онкологічні захворювання, психічні розлади, наркоманія чи алкоголізм, хвороби крові, серця, печінки або нирок у важкій формі.

Тимчасові протипоказання (від кількох днів до року):

  • нещодавні хвороби – ГРВІ, грип, COVID-19 (до місяця після одужання);
  • свіжі татуювання чи пірсинг, вакцинація (6 місяців);
  • прийом деяких ліків (наприклад, антибіотиків) (72 години);
  • операції (до 6 місяців), вагітність та лактація;
  • прийом алкоголю (48 годин).

         Підготовка: для успішної здачі крові важливо дотримуватись дієти: за 3 доби відмовитись від анальгетиків та аспірину, за 2 доби – від алкоголю, а напередодні – від жирної, смаженої та молочної їжі.

Обов’язково виспатися, легко поснідати (солодкий чай, каша на воді) та утриматись від паління за 1-2 години до процедури.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано