24 жовтня Міжнародний день Організації Об'єднаних Націй
Починаючи з 1945 року, в жовтні, 24 числа, планета святкує Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Організація Об’єднаних Націй по суті — це платформа, де національні делегації можуть висловити свою думку. Тут налагоджуються відносини, проходять переговори та вирішуються проблеми. Усі члени спільноти мають право голосу, але при цьому кожен зобов’язаний дотримуватися статуту організації, її правил та мети. Серед основних напрямків роботи міжнародного утворення — зміцнення миру та безпеки, розвиток дружніх відносин між державами, спільне розв’язання глобальних труднощів, координування дій різних країн, забезпечення прав людини.
УКРАЇНА – СПІВЗАСНОВНИК ООН
В 1942 році 26 держав підписали. Ідея назвати нову світову співдружність «Об’єднаними Націями» належала президенту США Рузвельту. На конференції, що відбулася у Сан-Франциско в 1945 році, затвердили Статут ООН, який було підписано делегатами від 51 країни. Дата, коли цей Статут почав діяти — 24 жовтня 1945 року — увійшла в історію як день утворення Організації Об’єднаних Націй
Наша країна входить до числа держав, що вважаються співзасновниками ООН. З 1945 по 1991 роки Україна, попри те, що перебувала в складі СРСР, формально вважалася членом ООН як самостійна країна. Україну чотири рази обирали до Ради Безпеки ООН.
З часу отримання незалежності активну діяльність в ООН проголошено одним з провідних напрямків української міжнародної політики. Тому день утворення Організації Об’єднаних Націй цілком можна вважати й українським святом.
Зараз ООН складається зі 193 держав. Її представництва діють майже в усіх куточках земної кулі, а керують цією діяльністю Генеральна Асамблея, Рада Безпеки, Економічна і Соціальна Рада, Рада з Опіки, Міжнародний Суд та Секретаріат.