ПАМ'ЯТЬ ГОЛОДУ, ПАМ’ЯТЬ СЕРЦЯ

Дата: 25.11.2023 16:42

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
   Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.
   25 листопада 2023 року у Веселиновому відбулися жалобні заходи біля пам’ятника жертвам геноциду. Участь у заходах прийняли представники місцевого самоврядування, громадськості та духовенства Веселинівщини.
   Веселинівці вшанували пам'ять мільйонів українців хвилиною мовчання, поклали до підніжжя пам'ятного знаку свічки та квіти. Поминальну панахиду за загиблими провів настоятель Храму Первоверховних апостолів Петра і Павла отець Микола.