Веселинівська громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Рекомендації по раньо - весняному обробітку плодових культур та винограду

Дата: 31.03.2023 11:24
Кількість переглядів: 950

   Із настанням  тепла, як уже відомо, добавляється робіт у аграріїв та любителів садоводства. Отож,  уже настав час  провести роботи  по  захисту садів від хвороб, шляхом обприскування плодових насаджень, які проводяться до розпускання бруньок. Звертаємо Вашу увагу, що для збереження садів та отримання добрих врожаїв , необхідно  дотримуватись  строків проведення захисних заходів.

   Шановна  громадо, управління фітосанітарної безпеки просить Вас звернути увагу на     рекомендацї, щодо необхідності обробітку  плодових насаджень та винограду  у раньо –весняний період  від комплексу шкідливих організмів, цим самим  убезпечивши  ріст рослин від ураження хворобами та досягнення високих врожаїв.

ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ:

Раньою весною до набухання бруньок , коли середньо добова температура становитиме +5*С, необхідно обробити дерева одним із розчинів препаратів  - Днок (100 гр) , Нітрофен (300 гр на 10 л. води),тощо.

На початку розпускання бруньок (по зеленому конусу) необхідно обробити дерева бордоською рідиною (300 гр мідного купоросу і 400 гр.  свіжо по гашеного вапна) на 10л . води.

В подальшому , при розпусканні  бруньок  – обприскати 1 % бордоською рідиною  (100гр. мідного купоросу і 120 гр. свіжо по  гашеного вапна), або  замінником хлорокис міді (40 гр. на т10л.води).

В кінці цвітіння , необхідно працювати проти шкідників  яблуневої та сливової плодожерки за допомогою інсектицидів, а від хвороб рослин обприскуємо знову бордоською рідиною ( 100 гр . мідного купоросу і 120 гр. свіжо по  гашеного вапна на 10 л. води).

 Через 15-20 днів після цвітіння дерев (по сигналу управління фітосанітарної безпеки) обприскуємо дерева  від яблуневої плодожерки , препаратами інсектицидами дозволеними для використання в Україні згідно  «Переліку….».

Звертаємо Вашу увагу, що  після використання інсектицидів, обробіток бордоською рідиною і іншими фунгіцидами, які в складі мають мідь застосовувати на можна .

Після 12-15 днів проводять повторне обприскування дерев проти яблуневої плодожерки.

 

                ВИНОГРАД:

Мільдью ( не справжня мучниста роса) виноградної лози .Хвороба проявляється на листках в вигляді маслянисто жовтуватих п*ятнах. Уражені ягоди буріють і стають зморшклими . Необхідно раньою весною , до розпускання бруньок,  коли середньо добова температура становитиме +5*С, необхідно обробити кущі  із розчинів препаратів  - Днок (100 гр) або Нітрофен (300 гр на 10 л. води),  розчином  залізного купоросу,тощо.

Оідіум або мучниста роса–весною до розпускання бруньок необхідно обробити розчином Днок , Нітрофеном,або ін. ( при  температурі повітря не вище +20 *С і не нижче  +4* С).

Наступні обприскування кущів винограду 1 % колоїдною сіркою в послідуючі сроки:

-при утворенні 4-5 листочків на лозі;

-відразу після цвітіння;

- по молодим ягодам.

Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки і особистої гігієни та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».  

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь