Відповіді на найпоширеніші питання щодо страхових виплат

Дата: 25.01.2023 12:02

Ви запитували – ми відповідаємо

Запитання: «Хто може розраховувати на страхові виплати з
відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання?»

Відповідь: Згідно із статтею 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування“, у новій редакції, яка набула чинності 1 січня2023 року, страхові виплати з відшкодування шкоди, заподіяної внаслідокнещасного випадку на виробництві або професійного захворювання здійснюються особам, які є застрахованими у системі загальнообов’язковогодержавного соціального страхування. Відповідно до статті 29 цього Закону, страхуванню від нещасного випадкуна виробництві та професійного захворювання, які спричинили втратупрацездатності, підлягають особи:

· які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту,іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбаченихзаконом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від формивласності та господарювання, зокрема, які є резидентами Дія Сіті, у тому числі,в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвахнерезидентів або у фізичних осіб;

· обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевогосамоврядування та в інших органах;

· фізичні особипідприємці, особи, які провадять незалежну професійнудіяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб,які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах;

· здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої,вищої, післядипломної освіти, залучені до будь-яких робіт під час, перед абопісля занять, під час занять, коли вони набувають професійних навичок, уперіод проходження виробничої практики (стажування), виконання робіт на підприємствах;

· діти до 18 років або до закінчення навчання, але не більш як додосягнення ними 23 років, які народилися з інвалідністю внаслідок заподіянняшкоди зародку через травмування жінки на виробництві або її професійного захворювання під час вагітності.

Добровільно застрахуватися від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, можуть члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, якіпідлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах.