УВАГА ! АБМ (американський білий метелик - карантинний шкідник) !!!

Дата: 24.05.2022 09:37

Шкідник пошкоджує біля 230 лісових та плодових дерев (шовковиця, клен, плодові – вишня, черешня, слива, яблуня, груша).

Метелик білого кольору розмір 25-35 мм. Літ метеликів – початок 1 декада травня. Активність нічний час. Масовий літ 11-14 днів, тривалість льоту до 30 днів. Яйцекладка до 2000 шт., розвиток 9-20 днів. Гусениці проходять 7 віків (розмір 1 віку 1-3 мм, 7 віку 28-36 мм), розповзаються від дерева до 25 м. Місце зимівлі – кора дерев, опале листя, рослинні рештки, грунт, будівлі. Відродження гусениць червень – липень, серпень – вересень.

В районі, на території смт.Веселинове, запроваджений карантинний режим по американському білому метелику (розпорядження голови РДА №161-р від 15.08.2018 року).

Звертаємося, просимо і вимагаємо від керівників сільгосппідприємств, установ, закладів та населення району на територіях сіл, дитсадків, шкіл та інших закладів, власників індивідуальних будівель бути готовими до вжиття невідкладних заходів по знищенню вогнищ карантинного шкідника методом знищення гусениць, шляхом вирізання пагонів заселених гусінню і їх спалення, до появи 3-4 віку гусениць (коли вони знаходяться в гніздах). Застосування агротехнічних заходів: перекопування пристовбурних кругів, очищення старої кори, застосування ловильних поясів.Обробка багаторічних насаджень на території вогнищ – проти кожної генерації двічі з інтервалом 15-18 днів з використанням препаратів згідно з Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні, та з дотриманням  Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98«Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»,в населених пунктах застосування біологічних препаратів Актофіт 2 л/га, Бітоксибацилін 2-3 л/га, Лепідоцид 3 л/га.

Разом ми з Вами сила, а поодиноко ми ніхто ! Тому працюємо і знищимо шкідника разом.

Головний спеціаліст

відділу карантину рослин                                                          Володимир Митник