Дата: 23.03.2022 14:52

Звернення начальника Миколаївської ОВА Віталія Кіма до усіх підприємців нашого краю: «Починайте відновлювати роботу».

Міста та села, там де це можливо, мають повертатися до активного життя.

Бізнес має працювати на економіку держави. В тому числі для забезпечення обороноздатності.

Наразі для нормальної роботи бізнесу зроблені наступні кроки:

- Кредит під 0% для будь якого-бізнесу протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн.

- Підтримка працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

6,5 тисяч гривень отримають роботодавці на компенсацію зарплати працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб

- Не проводитимуться планові та позапланові перевірки бізнесу під час воєнного стану. Це дозволить забезпечити стабільну роботу підприємств.

- Дерегуляція бізнесу

Відтепер декларацію можна подати фізично – через ЦНАП, або онлайн – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, додаток або портал Дія.

(Раніше в Україні було 600 різних дозволів, зараз в 50. Це небезпечні виробництва)

- єПідтримка:

Допомога тим українцям, які опинились без роботи, в регіонах відбуваються активні бойові дії. Наймані працівники, за яких сплачено ЄСВ, а також ФОПи усіх груп можуть одержати одноразову виплату 6 500 гривень від держави.

- Держава компенсуватиме відсотки за кредитами на покриття витрат, пов’язаних зі здійсненням сільськогосподарської діяльності підприємствам з земельним банком до 10 тисяч га. Також аграріям будуть надаватися державні гарантії на 80% суми кредиту

- Розпочато роботу з переміщення виробничих потужностей підприємств з територій де є загроза бойових дій на безпечні території. Подано 1 тисяча заявок. Вже переміщено майже 50, з яких 18 – працюють.

Я звертаюся до усіх підприємців нашого краю – починайте відновлювати роботу.

Малий та середній бізнес, теж повертайся до роботи

Також прошу всіх активно користуються послугами бізнесу! Цим ви також робите важливий вклад у відновлення економіки країни.