14 ГРУДНЯ - ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Дата: 14.12.2021 10:38

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно відзначати цей день, якщо є 26 квітня - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Справа в тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

10 листопада 2006 року Указом Президента України Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС було надано державного статусу.  Самі ліквідатори називають 14 грудня святом.

Минуло тридцять п’ять років, віддзвеніли чорнобильськi дзвони, а чорний день трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко вiд покривдженої землi.

Сьогодні працівники громади поклали квіти біля пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобильської катастрофи.

Сьогодні ми вшановуємо всіх людей, які ціною власного життя та здоров'я ліквідовували наслідки Чорнобильської катастрофи, будували над четвертим енергоблоком ізолюючий саркофаг, стримуючи радіацію та захищаючи від неї свої родини, державу й увесь світ.

Сьогодні вся країна низько вклоняється перед справжніми героями Батьківщини. Їх героїзм, самовідданість, мужність та непохитна сила духу гідні повсякчасної поваги. Вічна пам'ять усім, хто через смертоносний вплив радіації не дожив до сьогодення і велика шана тим, чиє здоров'я похитнулось унаслідок ліквідації наслідків аварії.

Бажаємо учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС міцного здоров'я,  довгих років життя, злагоди, сімейного благополуччя та гідних умов життя. Хай усі наступні покоління так само шанують їх подвиг і завжди дбають про те, щоб страшна трагедія не була забута.