Участь пробації в підвищенні правової обізнаності учнів

Дата: 13.12.2021 15:46

10 грудня начальником Вознесенського районного сектору № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївської області для учнів Веселинівської гуманітарної гімназії м. Б.М. Мозолевського проведені лекції з правової обізнаності.

В рамках Всеукраїнського тижня права, за запрошенням педагогічного колективу начальником уповноваженого органу з питань пробації Романом Рак  для учнів дев’ятого та одинадцятого класів Веселинівської гуманітарної гімназії проведено лекції  на тему: «Кримінально-виконавче законодавство України та функції уповноважених органів з питань пробації».

Під час бесіди учні  цікавилися позитивними та негативними сторонами в роботі з суб’єктами пробації, а саме:

• за якими злочинами засуджені перебувають на обліку;
  • чи перебувають на обліку особи, засуджені за особливо тяжкі злочини;
  • який перелік питань застосовується до засудженого при постановці на облік;
  • чи може орган пробації вплинути на рішення суду щодо обвинуваченого;
  • наскільки небезпечна робота працівника пробації;
  • які виховні заходи застосовуються до засуджених та  критерії визначення їх інтенсивності;
  • з якими державними органами співпрацює пробація.

Крім цього, учнів проінформовано про фактори, які можуть вплинути на скоєння злочину та шляхи запобігання вчинення правопорушень.

Щорічне проведення таких зустрічей з учнями гімназії стало доброю традицією, що однозначно має позитивний вплив на формування у підлітків уявлення про елементарні основи права та в цілому державного устрою.