Веселинівська громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Козацьке свято у Веселинівській громаді

Дата: 13.10.2021 13:54
Кількість переглядів: 3701

   В історії нашої Батьківщини є багато подій і дат, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. 14-го жов­тня – одна з таких дат.

З 2014 року ми святкуємо День за­хис­ни­ка Ук­ра­ї­ни разом зі свя­та­ми Пок­ро­ви Прес­вя­тої Бо­го­ро­ди­ці та Днем Ук­ра­їнсь­ко­го ко­зац­тва. 14 лип­ня цього ро­ку Вер­хов­на Ра­да Ук­ра­ї­ни пе­рей­ме­ну­ва­ла свя­то на "День за­хис­ни­ків і за­хис­ниць Ук­ра­ї­ни".

  12 жовтня 2021 року, напередодні свята, у Ве­се­ли­но­во­му від­бу­ли­ся свят­ко­ві за­хо­ди, при­у­ро­че­ні цьо­му дню. Уро­чис­тос­ті про­хо­ди­ли на пло­щі ім. Б.Мо­зо­левсь­ко­го. Маленьких веселинівців зустрічали веселі атракціони, гірка, каруселі та святкова торгівля. По обіді на мешканців громади чекали урочиста частина, святковий концерт, козацькі розваги та частування.

На початку заходу учасники урочистостей вшанували пам`ять загиблих захисників хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятного знаку загиблим землякам-учасникам АТО(ООС) та Героям Небесної Сотні.

  До при­сут­ніх з ві­таль­ним сло­вом звер­нув­ся сек­ре­тар Ве­се­ли­нівсь­кої се­лищ­ної ра­ди Олек­сандр Миз­га­ло, який у своєму виступі наголосив: "Мужність, героїзм, самовідданість захисників України - неоціненні. Їхні подвиги вписані кров`ю в літопис боротьби українців за незалежність і завжди нагадують нам про те, якою ціною дається свобода, як здобувається право бути вільною, самодостатньою нацією. Наші воїни, захищаючи суверенітет і непорушність кордонів держави, зміцнюють віру українського народу  у стабільний розвиток країни, надихають на плідну працю і сповнюють серця почуттям гордості. Це свято символізує любов і шану людей до оборонців рідної землі."

   Ве­се­ли­нівсь­кою се­лищ­ною ра­дою на умовах співфінансування з держбюджетом бу­ло прид­ба­но два жит­ла у ко­му­наль­ну влас­ність для тим­ча­со­во­го про­жи­ван­ня внут­рі­шньо­пе­ре­мі­ще­них осіб. Під час урочистостей із нагоди Дня захисника України Олександр Сергійович вру­чив клю­чі від жит­ла, прид­ба­но­го на­пе­ре­дод­ні,  ро­ди­нам Ту­пи­ло Лю­бо­ві Ми­ко­ла­їв­ни та Апос­тол Ма­ри­ни Юрі­їв­ни. Всі учас­ни­ки свя­та щиро при­ві­та­ли із ці­єю по­ді­єю от­ри­му­ва­чів жит­ла.

Фото без описуФото без опису Фото без опису Фото без описуФото без опису Фото без опису

  Про ве­лич і си­лу, зви­тя­гу та пат­рі­о­тизм співали ар­тис­ти Веселинівського цен­тру куль­ту­ри та доз­віл­ля. Свят­ко­ву прог­ра­му зба­га­ти­ли по­ка­зо­ві вис­ту­пи ко­за­ків із Ми­ко­ла­є­ва, що за­ві­та­ли на свя­то на зап­ро­шен­ня ЦКД. Іг­ри та роз­ва­ги, вис­тав­ка ко­заць­кої зброї на мить дозволили поринути в історичне минуле нашої держави. 

   Пра­ців­ни­ки ЦКД под­ба­ли й про при­го­ту­ван­ня тра­ди­цій­но­го смач­но­го, га­ря­чо­го ко­заць­ко­го ку­лі­шу. При­го­ща­ли кулішем, га­ря­чим ча­єм та осін­нім глін­твей­ном усіх охо­чих.

   У старостинських округах громади також проводиться святкування Дня за­хис­ни­ків і за­хис­ниць Ук­ра­ї­ни.

Фото без описуФото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь