A A A K K K
для людей із порушенням зору
Веселинівська громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення  проєктів рішень на виконання Плану трансформації закладів загальної середньої освіти Веселинівської селищної ради на 2021-2022 роки

Дата: 01.10.2021 09:55
Кількість переглядів: 3133

   Веселинівська селищна рада Миколаївської області на виконання Плану трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Веселинівської селищної ради на 2021-2022 роки, затвердженого рішенням №9 сесії від 22.07.2021 року, з метою упорядкування та підвищення спроможності мережі закладів освіти комунальної власності проводить громадське обговорення з 01 жовтня 2021 року проєктів рішень селищної ради.

   Мета обговорення: врахування думки жителів Веселинівської селищної ради під час формування відповідних проєктів рішень, що виноситимуться на розгляд Веселинівської селищної ради у 2022 році.

   Обґрунтування необхідності прийняття рішень:

   Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

  1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

  2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

  3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

  4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

   Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту відповідного рішення засновника.

   Згідно з Конституцією України (ст. 143): «Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

   Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26): «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

   Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом. Таким чином установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.

   18 березня 2020 року набрав чинності Закон України «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон), що визначає правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи повної загальної середньої освіти.

   Зі вступом в дію зазначеного Закону з’явилось законодавче підґрунтя для реформування системи загальної середньої освіти, що має сприяти підвищенню якості освіти та освітньої діяльності, істотному зростанню інтелектуального, культурного потенціалу суспільства та особистості. Цільові і ціннісні трансформації сучасної освіти вимагають запровадження адекватної структури української школи.

   У Законі не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-II», «І-III ступені». Натомість Закон містить терміни «початкова школа», «гімназія», «ліцей».

   Найближчим часом Веселинівська селищна рада має прийняти ряд управлінських рішень стосовно кожного із заснованих раніше закладів загальної середньої освіти.

   Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення щодо проєктів рішень на виконання Плану трансформації мережі закладів освіти Веселинівської селищної ради на 2021-2022 роки.

   Формати проведення громадського обговорення:

  1. У зв’язку з продовженням карантину, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: смт Веселинове, вул. Б.Мозолевського, 14, Веселинівська селищна рада або за електронною адресою оsvitavesgromada@ukr.net.

  2. З дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі ЗЗСО громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективами ЗЗСО.

  3. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за яким можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 57001, смт Веселинове, вул. Б.Мозолевського, 14, Веселинівська селищна рада або за електронною адресою оsvitavesgromada@ukr.net, тел.(05163) 2 22 32. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Павлюк Інна Василівна, начальник управління освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту.

  4. До участі в обговоренні запрошуються мешканці Веселинівської територіальної громади у терміни з 01.10 2021 по 01.11.2021року.

  5. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Веселинівської ТГ.

Перелік проєктів рішень:

Проєкт рішення "Про перепрофілювання (зміну типу та назви) Варюшинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради Миколаївської області"

Прєкт рішення "Про перепрофілювання (зміну типу та назви) Опорного навчального закладу Веселинівська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради Миколаївської області"

Проєкт рішення "Про ліквідацію Веселинівської гуманітарної гімназії імені Бориса Мозолевського Веселинівської селищної ради Миколаївської області"

Проєкт рішення "Про перепрофілювання (зміну типу та назви) Зеленівської філії Колосівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради Миколаївської області"

Проєкт рішення "Про перепрофілювання (зміну типу та назви)Опорного навчального закладу Колосівська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради Миколаївської області"

Проєкт рішення "Про виокремлення в окрему юридичну особу, перепрофілювання  (зміну типу та назви) Михайлівської філії Колосівської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради Миколаївської області"

Проєкт рішення "Про перепрофілювання (зміну типу та назви) Новосвітлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради Миколаївської області"

Проєкт рішення "Про перепрофілювання (зміну типу та назви) Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради Миколаївської області"

Проєкт рішення "Про перепрофілювання (зміну типу та назви) Покровської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради Миколаївської області"

Проєкт рішення "Про перепрофілювання (зміну типу та назви) Ставківської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради Миколаївської області"


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь