Зі святом, з Днем вишиванки!

Дата: 19.05.2021 11:33

В Україні вишивання сорочок різнокольоровими нитками та візерунками має багатовікову історію. Здебільшого вишивали дівчата. Готували придане собі на весілля. Вважали, що кількість вишиванко свідчить про добробут сім’ї. Бідна дівчина могла мати 30-40 вишиванок, середнього достатку 50-70, а багата – і понад 100 сорочок.

Візерунки були не лише прикрасою одягу. Вони несли в собі магічний сенс. Для наших предків вишиванка була сакральним оберегом, захищала від нещасть, хвороб, різних бід.

Кожному регіону притаманні свої візерунки. Наприклад, у борщівській переважає чорний колір. За легендою після монголо-татарського набігу загинули всі чоловіки і жінки впродовж семи поколінь пообіцяли вишивати лише чорні сорочки. На буковинській сорочці завжди яскраві квіти, на космацькій – оранжеві та жовті кольори, на полтавщині любили вишивати білим по білому.

Всесвітній день вишиванки в Україні відзначають у кожен третій четвер травня. Українські традиції – одні з найкрасивіших в світі. І в наших з вами силах поширити їх. Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!