Сьогодні 35 річниця Чорнобильської катастрофи

Дата: 26.04.2021 10:45

Чорнобильська катастрофа - це екологічна катастрофа, що була спричинена руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Масштаби катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників.

На жаль, багато кого з ліквідаторів вже давно немає серед живих. Хвилиною мовчання і квітами, які лягли до підніжжя пам’ятного знаку, веселинівці вшанували пам’ять загиблих та померлих героїв, які ціною власного життя закрили смертоносне дихання атомного реактора.

Сьогодні кожен у рамках міжнародної акції «Запали свічку» може вшанувати у себе вдома загиблих від наслідків аварій на атомних електростанціях. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо.