Веселинівська громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Керівникам підприємств, установ, організацій, головам профспілкових організацій Веселинівської селищної ради щодо роботи з укладення колективних договорів на 2021 рік

Дата: 14.04.2021 14:31
Кількість переглядів: 977

Веселинівська селищна рада звертається до керівників та голів профспілкових комітетів підприємств, установ та організацій всіх форм власності, які використовують найману працю, незалежно від кількості працюючих, із рекомендацією підвести підсумки виконання зобов’язань по колективних договорах 2020 року та укласти нові або продовжити дію укладених колективних договорів на 2021 рік.   

Необхідність укладення колективних договорів, які покликані регулювати виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства, зумовлена тим, що трудове законодавство не в змозі врахувати особливості діяльності кожного підприємства, установи та організації. Цілком природно, що такі різнопланові відносини, як відносини між працівниками і роботодавцями, потребують локального правового регулювання.

Сучасний дієвий колективний договір, укладений з урахуванням можливостей підприємства, повинен враховувати та забезпечувати  життєво важливі потреби працівників – збереження робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, збереження здоров’я через безпечні умови праці, розширення соціальних гарантій та визначення конкретного механізму їх реалізації.

Нагадуємо, що правові засади ведення соціального діалогу, розробки, укладення та виконання колективних договорів регулюється Законами України «Про колективні договори та угоди» та «Про соціальний діалог в Україні».

        Пропонуємо провести двосторонні переговори для того, щоб укласти колективні договори на 2021 рік, з наступною їх реєстрацією у місячний термін.

1.Повідомна реєстрація проводиться з метою оприлюднення інформації про укладення угод (договорів), внесення до них змін і доповнень (а не з метою засвідчення автентичності примірників і копії поданих на реєстрацію галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, як було раніше).

Під час повідомної реєстрації реєструючий орган вносить відповідний запис до реєстру галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них.

2. На повідомну реєстрацію Сторони угоди (договору) подають реєструючому органу примірник угоди (договору) разом із додатками та супровідним листом у вигляді:

  • оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками;
  • або у вигляді оригіналу електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами,
  • або у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа (фотокопії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою.

Довідково: Перелік протестованих систем електронного документообігу, інтеграційну взаємодію яких з Системою електронної взаємодії органів виконавчої влади підтверджено, міститься на офіційному веб-сайті Державного підприємства „Державний центр інформаційних ресурсів України http://dir.gov. ua/sistema-elektronnoyi-vzayemodiyi-organ/perelik-protestovan-system-electr/.

Сторони угоди в разі досягнення ними домовленості щодо подання реєструючому органу переліку підприємств, установ та організацій (найменування та код ЄДРПОУ), для яких є обов’язковими положення цієї угоди, можуть подавати зазначений перелік до реєструючого органу.

3. Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації угоди (договору), повертати на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати вимоги до оформлення угод (договорів).

Не пізніше наступного робочого дня після реєстрації угоди (договору) реєструючий орган письмово інформує про це суб’єкта, який подав на реєстрацію угоду (договір).

4. Реєструючий орган оприлюднює на власному офіційному веб-сайті та щомісяця оновлює:

реєстр галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них;

текст галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них;

рекомендації щодо приведення угоди (договору) у відповідність з вимогами законодавства (у разі їх наявності)',

перелік підприємств, установ, організацій, для яких є обов’язковими положення угоди (у разі подання такого переліку сторонами угоди).

5. Копіювання та опублікування тексту угоди (договору), змін і доповнень до неї (нього) здійснюються разом з інформацією про повідомну реєстрацію.

Важливо враховувати, що текст договору, змін і доповнень до нього оприлюднюється, за винятком інформації, доступ до якої обмежено сторонами відповідно до закону або за їх рішенням.

Звертаємо увагу, що реєструючий орган не робить жодних написів на примірнику угоди (договору), змін і доповнень до них, і не повертає його сторонам.

Примірник угоди (договору), поданий на повідомну реєстрацію в паперовій або електронній формі, зберігається в реєструючому органі до заміни новою угодою (договором).

Повідомну реєстрацію колективних договорів, змін чи/або доповнень до них у Веселинівській селищній раді здійснює відділ соціального захисту населення Веселинівської селищної ради за адресою: смт Веселинове, вул. Мозолевського, 14.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь