В Україні - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2021 14:44

Фото без опису   15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).

У вересні 1945 року закінчилась найжорстокіша у світі Друга Світова війна. Але після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат. Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, 711 дітей – сиротами. Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

Сьогодні виповнюється 32 роки із дня завершення неоголошеної війни. У Веселинівській громаді проведено урочисті заходи, присвячені учасникам бойових дій на території інших держав, у яких взяли участь воїни-інтернаціоналісти, представники Веселинівської селищної ради, учні та мешканці селища.

Фото без опису   Голова Веселинівської селищної ради Олександр Румянцев з вдячністю звернувся до воїнів-інтернаціоналістів, що живуть поряд з нами: «Ви як ніхто знаєте справжню ціну війни і миру,  як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє і долю прийдешніх поколінь. Підтримуєте і допомагаєте у всіх наших починаннях!».  Він  побажав миру та щасливої долі ветеранам та їхнім родинам.

Історикознавець Сергій Шепета зачитав свої вірші, присвячені ветеранам Афганської війни.

Донька воїна-інтернаціоналіста Кіра Данилюк та Віктор Савінець заспівали пісні, що нагадали минулі події.

Фото без опису Фото без опису

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам віддали шану тим, що воювали та загинули в Афганістані.

Ми вірили, що та війна скінчиться,

Що їй не буде більше вороття.

Але на віки вічні в нас лишиться

Пекуча біль за втрачені життя.