Поради по збереженню врожаю озимих культур від мишоподібних гризунів

Дата: 03.02.2021 15:20
Кількість переглядів: 378

Фото без опису   Не дивлячись на погодно-кліматичні умови які склалися в минулому році (наявність високих температур, відсутність вологи) керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств різних  - форм власності  посіяли озимі зернові культури. Але уже сьогодні необхідно докласти максимум зусиль та матеріальних затрат по догляду та збереженню  посівів від мишоподібних гризунів. Необхідно постійно обстежувати  посіви озимих культур і вирахувати їх чисельність, підрахувавши колонії і нори на 1 га. При наявності ЕПШ 3-5 колоній на 1 га вживають заходів по знищенню даних шкідників.

   Відомо, що 1 колонія гризунів на 1 га озимих культур може знищити до 20% врожаю, а розмноження мишоподібних гризунів  проходить дуже швидко. Самка за один приплід приносить 5-6 дітей, які ростуть дуже швидко і на 15 день переходять до самостійного життя, починають розмножуватися (період вагітності триває до 17 днів).

   Наявність кормів (падалиця, сходи озимих культур, рослини багаторічних трав тощо) сприяють активному розмноженню мишоподібних гризунів, що в подальшому зберігатиме загрозу значних пошкоджень посівів озимих культур.

   Для недопущення пошкодження зазначених культур, потрібно встановити постійний моніторинг за посівами та в разі необхідності провести захисні заходи.

    Рекомендовано до застосування препарати Антимиша, принада, Бродівіт, Бродіфакум, Ізоцин, Капкан принада №1, Крисолов принада, Мишолов, принада для знищення мишоподібних гризунів Багіра, Смерть щурам №1, Шторм 0,005%, воскові брикети або інші препарати зазначенні у «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Серед біологічних засобів захисту застосовують Бактероденцид.

   Застосування родентицидів на основі фосфіду цинку (Фосфіт, Роденфос, Стрілець, Шурін, інші) на території України заборонено.

   Площі з високою чисельністю гризунів потребують повторної обробки.

   Придбати біопрепарати можна у м.Вознесенськ тел.05134 4-31-55, 4-53-24, м.Нова Одеса тел. 05167 2-13-96.

   Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001 – 98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». На роботах з отрутохімікатами повинні працювати працівники які мають посвідчення та допуски на право проведення цих робіт. В разі їх відсутності необхідно пройти в райлікарні медичний огляд та навчання в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Миколаївській області для отримання необхідних посвідчень та допусків (тел. 2-91-75,).

 

Державний

фітосанітарний інспектор 

Володимир Митник


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь