До уваги населення! Отруєння чадним газом

Дата: 29.01.2018 16:16

Фото без описуУ зв’язку з почастішанням випадків отруєння чадним газом у Миколаївській області, управління охорони здоров’я облдержадміністрації звертається до всіх мешканців області з нагадуванням, що у холодну пору року зростає небезпека отруєння чадним газом та продуктами горіння.

Від початку 2018 року на лікування до МЛШМД було шпиталізовано 6 осіб з отруєнням чадним газом та 4 особи з отруєннями продуктами горіння. На жаль, були і летальні випадки – 9 осіб загинуло від отруєння чадом.

Довідково: чадний газ (окис вуглецю) – безколірний газ без запаху. Головна небезпека полягає у тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, замінює собою кисень, що міститься в еритроцитах.

Внаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування – гіпоксія.
Основними симптомами та ознаками отруєння є:

• головний біль та нудота, задуха
  • спостерігається затьмарення свідомості, м’язова слабкість
  • почервоніння шкіри обличчя та рук

Це дуже важливо! У разі виявлення ознак отруєння чадним газом необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу та негайно вийти (або винести потерпілого) на свіже повітря.

Управління охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області бажає здоров’я та ще раз нагадує заходи з профілактики отруєння чадним газом.