Як отримати допомогу по частковому безробіттю ФОП без найманих працівників?

Дата: 12.06.2020 17:01

Фото без опису   Якщо через карантинні заходи ви не працювали або ж скоротили свою діяльність, зверніться до центру зайнятості або філіі, за місцем сплати ЄСВ з пакетом таких документів:

- Заявою у довільній формі;

- Копією наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності.

- Відомості про себе у встановленій формі (згідно з Додатком 2 Порядку)

- Довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, крім ФОП, які є застрахованими особами та звільнені від сплати єдиного внеску згідно з чинним законодавством.

Більш детально тут https://is.gd/00vmhE

Нагадуємо, що за допомогою по частковому безробіттю можна звернутися протягом 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.

Сума допомоги для ФОПів встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄСВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.

Для тих, хто законодавчо звільнений від сплати ЄСВ, – у розмірі 2/3від мінімальної заробітної плати.

Допомога надається на період призупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

З допомоги по частковому безробіттю не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.