Прощай, прощай, наша Масляна

Дата: 28.02.2020 14:22

Масляна – здавна улюблене народне свято. Його відзначали в середині лютого, коли «весна з зимою зустрічалися».

Це одне з найстаріших свят слов'янських народів, справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні. Це наш спадок ще від язичницьких часів, який хоч і змінився, але міцно прижився у звичаях нашого народу й після прийняття християнства. Чому б ні, якщо Масляна – це гарне та веселе свято?! Це проводи зими, очікування тепла і весняного сонця.

От і Веселинівська громада знову провела зиму та весело відзначила Масляну. Це свято вже стало доброю традицією для нашого селища. Народні гуляння вкотре засвідчили, що Веселинівщина уміє святкувати та радіти життю. У нас якщо вітають – то від щирої душі, якщо співають – то на повен голос, якщо частують – то щедрою міркою! Свідченням цього стало свято Масляної, яке відбулося 27 лютого в центрі Веселинового.

Артисти будинку культури підготували дивовижну народну фольклорну концертну програму, номери якої органічно поєдналися з конкурсами для малечі.

Фото без опису Фото без опису

Усі охочі мали можливість скуштувати смачні млинці від господинь-умілиць та учасниць художньої самодіяльності Будинку культури Веселинівської селищної ради.

Фото без опису Фото без опису

Завершилися народні гуляння обрядовим вогнищем, на якому було спалено опудало Масляної, яке символізує зиму та всі проблеми і негаразди. Попереду – весна, а з нею нові зустрічі й свята, сподівання, надії та задуми.