Веселинівська громада
Веселинівський район, Миколаївська область

Гіркі жнива страшних років – Веселинівська громада відзначила 85-ту річницю Голодомору

   ...Літа 1933 від Різдва Христового був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни, ні суші, ні потопу, ані моровиці. А була тільки зла воля одних проти інших. І ніхто не знав, скільки невинного люду зійшло в могилу – старих, молодих і дітей, і іще не народжених…

   24 листопада по всій країні приспущені національні прапори, а розважальні заходи обмежені – оголошено день жалоби у пам'ять про українців загиблих під час Голодомору 1932-33 років.

   Веселинівська громада не залишилась осторонь і також долучилась до жалобних заходів в пам'ять про тих хто помер страшною голодною смертю. Надвечір 24 листопада в центрі смт Веселинове, біля пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років пройшов мітинг-реквієм, участь у якому взяли керівництво Веселинівської громади, району та усі ті в чиєму серці щемить біль за замордованим українським народом.

   Під час заходу, після загальнонаціональної хвилини мовчання отець Микола відслужив панахиду за померлими в роки голодомору та разом з усіма присутніми помолився за убієнних голодом.

   На завершення зібрання присутні долучилися до всеукраїнської акції «Запали свічку», запаливши свічку та разом з квітами поклавши її до підніжжя пам’ятника.

   Геноцид – це трагедія, що торкнулася кожної третьої родини в Україні, це трагедія, яку ми зобов’язані пам’ятати, адже поки ми це робитимемо, є надія, що такого більше не повторяться.

....Ми принесли вам квіти і свічки,

Ви в нашій пам'яті – навіки.

Батьки, сусіди, чоловіки й жінки,

І ви – замученії діти...

  

  « повернутися до списку новин