Веселинівська громада
Веселинівський район, Миколаївська область

Cемінар з питань реформи децентралізації влади

    17 травня Веселинівський селищний голова разом із заступником з гуманітарних питань взяли участь у розширеному засідання президії облради з питань формування госпітальних округів на території області та семінарі з питань реформи децентралізації влади, які відбулися в сесійній залі Миколаївської обласної ради.

    На заході були присутні голова обласної ради Москаленко В.В., Кіндратів В.З., експерт з питань децентралізації Ганущак Ю.І., а також депутати обласної ради, голови районних рад, райдержадміністрацій, голови ОТГ та міські голови області.

    Першим питанням порядку денного було питання щодо формування госпітальних округів та їх функцій.

   Нормативні документи, які повинні бути прийняті для реформування медичної галузі та рекомендації щодо організації функціонування первинної та вторинної медицини.

    Далі Ганущак Ю.І. виступив з інформацією щодо перспектив реорганізації районів. Провів загальний огляд законопроектів з питань децентралізації, які знаходяться на розгляді у Верховній Раді, а також, які готуються до реєстрації. Було проаналізовано законопроекти №4772 та №5520, які передбачають процедуру приєднання територіальних громад до вже створених ОТГ, а також можливість об’єднання навколо міст обласного значення та з різних районів. Зазначив, також гостру необхідність впровадження системи державного контролю за законністю рішень органів місцевого самоврядування.

   Голови райдержадміністрацій та ОТГ, стали активними учасниками обговорення даних питань.« повернутися до списку новин