Чергова перемога народного хору «Веселинка»

30 вересня 2017 року в Миколаївському міському палаці культури «Молодіжний» у рамках святкування 80-річчя Миколаївської області відбувся десятий обласний конкурс хорових колективів імені Миколи Аркаса.

Конкурс хорових колективів імені Миколи Аркаса є найбільш популярним серед хорових колективів області. Один раз на три роки на сцені заходу свою творчість представляють лише ансамблі зі званням «народний». За десятилітню історію участь у ньому взяли понад 500 хорових колективів області. Директор Центру, заслужена артистка України Наталія Баштова разом із куратором проекту, заслуженим працівником культури України Галиною Стрелецькою постійно дбають про збереження традицій вокально-хорового жанру Миколаївщини, оновлення репертуару та підвищення виконавської майстерності хорових колективів області.

Участь у ювілейному конкурсі взяли 17 конкурсантів із 8 районів області:

Арбузинського, Баштанського, Веселинівського, Єланецького, Казанківського, Миколаївського, Новоодеського, Снігурівського, та 3 міст: Миколаїв, Очаків, Южноукраїнськ. Хорові колективи виконували по три композиції за власним вибором:

• твір українських композиторів про рідний край, Україну;
  • обробка народної української жартівливої пісні;
  • обов’язковий твір а caррella.

Виступи хорових колективів оцінювало висококваліфіковане журі, до складу якого увійшли провідні фахівці хорового мистецтва Миколаївщини та представники організаторів. Голова журі — завідувач кафедри хорового мистецтва Київського національного університету культури й мистецтв, художній керівник заслуженого народного ансамблю пісні й танцю України «Дарничанка», заслужений працівник культури України, професор Петро Андрійчук.

За рішенням журі конкурсу народний хор «Веселинка»  Будинку культури Веселинівської селищної ради, керівник Заворотній Валентин Борисович,  здобув І місце. Коллектив нагороджений дипломом лауреата за І місце та памятним сувеніром.

А сьогодня народний хор «Веселинка» отримав запрошення до участі у святі Покрови в Національному заповіднику Хортиця, який відбудеться 14 жовтня 2017 року.

Директор БК   Є.Островська