Веселинівська громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Небезпеки осінньо-зимового періоду

Дата: 19.12.2017 13:36
Кількість переглядів: 872

В осінньо-зимовий період загрозу для людей становлять такі фактори як: обмороження, отруєння чадним газом, загибель людей на зимових водоймах, ожеледиця, падіння бурульок.

Застереження по обмороженню.

Щоб вберегтися від загального переохолодження та обмороження шкіри необхідно особливу увагу приділяти одягу. Він повинен бути теплим, зручним та легким. Взуття не повинно бути тісним. Необхідно ретельно висушувати промоклий одяг та взуття, інакше вони втратять свої теплоізолюючі властивості. Потрібно знати, що ступінь холодової травми залежить не лише від температури повітря, а й від вологості та сили вітру. Волога шкіра віддає тепло в чотири рази більше ніж суха і у вітряну погоду тіло втрачає тепло значно швидше ніж у безвітряну. Особливо схильні до відмороження люди, котрі страждають на варикозне розширення вен, із захворюваннями серцево-судинної системи, а також ті, хто перевтомлений (перевтома знижує опір організму до холоду) або в стані алкогольного сп’яніння.

Загальне охолодження і замерзання трапляється з людьми, які заблукали, вибилися з сил, виснажені хворобами. Найчастіше замерзають особи, які знаходяться в стані алкогольного сп’яніння. При загальному охолодженні, що розвивається, спочатку з’являється відчуття втоми, скутості, сонливості, байдужості. При зниженні температури тіла на декілька градусів виникає непритомний стан. Дія холоду, що продовжується, швидко призводить до зупинки дихання і кровообігу. Потерпілого перш за все потрібно перенести в тепле приміщення, почати проводити заходи по оживленню: штучне дихання, масаж серця, а потім приступити до поступового зігрівання. Краще всього постраждалого зігрівати у ванній з водою кімнатної температури, проводячи обережний масаж всіх частин тіла, воду поступово нагрівати до 36 – 42 0 С. Як тільки з’являться самостійне дихання і свідомість потерпілого переносять на ліжко, тепло вкривають, дають гарячу каву, чай, молоко тощо.

При глибокому відмороженні частин тіла, з’являється хворобливість в уражених ділянках, втрачається чутливість, шкіра стає блідою, холодною на дотик. Активні рухи відморожених кінцівок неможливі. У разі обмороження уражені ділянки тіла необхідно закутати будь-яким теплоізоляційним матеріалом: ватою, подушкою, ковдрою та обгорнути клейонкою. Пов’язка повинна покривати тільки частину з вираженим зблідненням шкіри. Категорично забороняється зігрівати відморожену ділянку тіла за допомогою горілки, зігріваючого компресу, гарячого душу або ванни. Неможна натирати відмороженні ділянки тіла жиром, розтирати снігом

Слід пам’ятати, що ризик обмороження вимагає особливої пильності, оскільки воно може відбутися непомітно для вас та при глибокому відмороженні може призвести до гангрени. Важливо частіше перевіряти стан відкритих частин тіла особливо обличчя. Якщо ви знайдете обмороженні ділянки, їх слід повільно відігріти природнім шляхом. Кращий метод відігрівання – притиснення «шкіра до шкіри» (наприклад сховавши руки під пахви).

При переохолодженні чи обмороженні, після надання першої медичної допомоги, потерпілому слід негайно звернутися до лікаря-травматолога найближчого медичного закладу.

Обережно, чадний газ!

Чадний газ (оксид вуглецю) – це безколірний газ, який не має запаху. Головна його небезпека полягає в тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Унаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія).

Отруєння може статися під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових підприємствах. Велика кількість смертельних випадків стається в закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією, наприклад, у гаражах. При незначній концентрації чадного газу виникають головний біль, нудота, блювота, загальна слабкість, непритомність.

Тяжкий ступінь гострого отруєння чадним газом характеризується розвитком коматозного стану з порушенням серцевої діяльності й дихання. Іноді з’являються ерітематозні плями з пухирцями, токсична пневмонія, набряки легень, навіть може статися інфаркт міокарда.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, нудота, задуха, потьмарення свідомості, м’язова слабкість, червоний колір обличчя, тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

Як же запобігти отруєнню чадним газом?

Конфорки і духовки призначені тільки для приготування чи підігріву їжі. У жодному разі не можна вмикати конфорки чи духовку для обігріву приміщення!

Колонку не можна залишати без нагляду. Перед тим, як приймати ванну, треба вимкнути колонку. Перед початком опалювального сезону слід всім ретельно перевірити тягу у димоходах! Якщо її немає, треба звернутися  до спеціалістів, які займаються прочищанням димохідних та вентиляційних каналів. Небезпекою можуть стати несправні димарі: якщо тяга у димарях порушена, то продукти згоряння потраплятимуть у житлове приміщення.

Газові конвектори також можуть бути небезпечними: якщо тяга недостатня – продукти згоряння можуть проникати у приміщення. Якщо при увімкнених конфорках чи колонці починає боліти голова і з’являються подібні симптоми отруєння – потрібно негайно вийти на свіже повітря, вимкнути усі нагрівальні прилади, відчинити усі вікна, двері для протягу. Якщо відчутний запах газу – у жодному разі не можна вмикати чи вимикати електричні прилади та світло. Терміново зателефонувати “104″. Якщо людина почувається погано – терміново викликати “швидку допомогу 103″. Регулярно потрібно запрошувати спеціаліста і ретельно перевіряти усі системи опалення. Особливу увагу слід звернути на справність системи виведення продуктів згоряння.

Не залишайте дітей без нагляду при ввімкнених нагрівальних приладах!
Перша допомога при отруєнні чадним газом:

•    Хворого негайно виносять на свіже повітря.

•  За необхідності здійснюють реанімаційні заходи для відновлення дихання і діяльності серця.

• Дотримуються принципів надання медичної допомоги при інгаляційних отруєннях.
•   Негайно викликають «швидку медичну допомогу» (103).

•   Кращий засіб для лікування – тривале дихання киснем.

•   Пам’ятайте, що звичайний протигаз не захищає від чадного газу.

Дотримання заходів безпеки під час зимової риболовлі.

   Протягом останніх років ситуація із загибеллю людей на водних об`єктах у зимовий час залишається невтішною. На превеликий жаль, щороку на льоду гине чимало людей, насамперед рибалок, дорослих та дітей.

Відділ розвитку інфраструктури, житлово – комунального господарства та благоустрою Веселинівської селищної ради застерігає:

- йдучи на зимову риболовлю, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду;

- у жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Це слід робити палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, і на ньому з`являється вода, то вихід на кригу забороняється;

пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в кригу кущі, трава та ін.);

- не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рекомендується пробивати ополонки одну від одної на відстані не ближче 5-6 м.

- дітям потрібно запам’ятати: самостійно без нагляду дорослих виходити на лід – вкрай небезпечно для життя.

Ожеледиця

Рекомендації щодо заходів безпеки перед виходом із будинку:

-     Прикріпіть на підбор вашого взуття перед виходом шматочки поролону  (за розмірами підбора) або лейкопластиру; наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і підбір (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на один-два дні вистачає); натріть наждачним папером підошву перед виходом, а краще-прикріпіть його на підошву (але від води піщинки наждачного паперу рано або пізніше обсипаються).

-     Пам’ятайте, що кращим для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих каблуків.

-     Людям похилого віку краще у «слизькі дні» взагалі не виходити з дому. Але якщо потреба змусила, не соромтесь взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Пам’ятайте, що дві третини травм люди, старші 60 років, одержують при падінні.

-     Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження – небезпечні для здоров’я.

Як можна зменшити ризик травм у період ожеледиці:

-     Ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті вантажем.

-     Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів.

-     Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом.

-     Не ходіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти і вилетіти на проїжджу частину дороги.

-     Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю.

-     Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми найчастіше важкі, всупереч поширеній думці, що п’яний падає завжди вдало.

-     Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

“Обережно! Бурульки!”

Після морозяних вихідних – теплі будні. Відтак, сніг, що накопичився на дахах будівель, буде танути, утворюючи бурульки.

Танучи, вони можуть ламатися та падати, це є небезпечно для пішоходів. Особливу небезпеку вони становлять  де тротуари безпосередньо прилягають до будинків. Тому будьте обережні!

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода, необхідно не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків. І тоді все буде гаразд.

Рухаючись по вулиці, необхідно обходити ділянки, де звисають бурульки, бути особливо уважними, переконатися у відсутності загрози падіння льодових наростів і бурульок.

Виконання населенням вищезазначених правил та заходів безпеки дасть можливість зберегти Ваше  життя та здоров’я.


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь