ВЛК ДИСТАНЦІЙНО ТА ПОВТОРНА ПЕРЕВІРКА РІШЕННЯ МСЕК

Дата: 28.05.2024 10:31

Новий закон про мобілізацію передбачає можливість проходження військово-лікарської комісії дистанційно та перевірку рішень про призначення інвалідності повторно. Міністерство охорони здоров’я України пояснює, чим новий закон про мобілізацію стосується медичної сфери.

Коли ВЛК проводять дистанційно?

Така норма законом передбачена для окремої категорії  військовослужбовців – тих, які перебувають на лікуванні за кордоном. Інших винятків не передбачено.

Хто має право на відстрочку від мобілізації?

Згідно із Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“ чоловіки віком від 18 до 60 років можуть отримати відстрочку від мобілізації за такими причинами:

• За станом здоров’я
  • За сімейними обставинами
  • У зв’язку з професійною діяльністю
  • У зв’язку з навчанням та/або набуттям наукового ступеня
  • Через бронь на певних роботах

Варто зазначити, що відстрочка не звільняє від військової служби, а лише відкладає виконання військового обов’язку на певний термін. Особи, що отримали відстрочку, залишаються на військовому обліку.

МСЕК – повторно: за яких підстав?

Закон про мобілізацію передбачає повторний перегляд рішень МСЕК про призначення інвалідності. Ця норма стосується таких рішень МСЕК:

• перше встановлення інвалідності ІІ та ІІІ групи громадянам України;
  • перегляд стосується тільки чоловіків;
  • вік громадян щодо яких буде перегляд – від 25 до 50 років;
  • період встановлення інвалідності обмежується часом – з 24.02.2022 до 18.05.2024.

Роз'яснень, як буде відбуватися перевірка рішень МСЕК поки що немає, проте МОЗ вказує на те, що самостійно ініціювати таку перевірку немає потреби.