Важкий тягар Чорнобильського неба
Минув вже 38 рік від дня страшної трагедії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. Що таке Чорнобиль для України? Це – майже 10% української території, яка зазнала страшного радіаційного ураження. Це – понад три мільйони людей так чи інакше постраждалих від цієї жахливої катастрофи, її безпосередніх чи віддалених у часі й просторі наслідків. Це – тисячі й тисячі людей з сотень сіл, селищ та міст, які покинули рідні домівки. Це – тисячі випадків спричинених радіацією онкологічних захворювань і смертей.
Наслідки аварії важким тягарем лягли на плечі українців, а чорнобильська хмара радіоактивного забруднення прокотилася усім регіоном, не помічаючи ні кордонів, ні різних держав.
Герої-ліквідатори в перші хвилини, дні, тижні після аварії ціною власних життів зупиняли катастрофу, рятуючи людство. То були люди різного фаху і соціального стану: військові, шахтарі, науковці, медики. І тільки завдяки їхній звитязі далеко не мирний атом був локалізований.
Щороку, 26 квітня ми доземно вклоняємося і тим, хто з нами, і тим, кого вже, на жаль, нема. Покладанням квітів веселинівці пригадали ті сумні події. Пам’ять – це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших.