Відкриття власного бізнесу ВПО: державна та міжнародна підтримка

Дата: 07.06.2023 21:58
Кількість переглядів: 1014

Програми державної грантової підтримки.

   Головною державною грантовою програмою для стимулювання бізнесу в умовах війни є урядовий проєкт “єРобота”, що передбачає надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та для навчання. Проєкт втілюється за шістьма напрямами:

- мікрогранти для створення власного бізнесу (“Власна справа”);

- гранти для розвитку переробного підприємства;

- державне фінансування закладки саду;

- кошти для розвитку тепличного господарства;

- гранти на реалізацію стартапу, в тому числі у сфері ІТ;

- кошти на навчання за ІТ-спеціальностями.

   Допомогу надають як підприємцям-початківцям, так і людям, котрі вже мають досвід у бізнесі. Подавати заявки з розробленими бізнес-планами  на гранти потрібно через Портал Дія.

   За програмою “Власна справа” українці можуть одержати фінансову підтримку від держави у вигляді мікрогранту (від 50 до 250 тисяч гривень). Гроші можна витратити на придбання чи лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщень. Обов'язкова умова надання коштів  -  створення 1-2 робочих місць.

   Грантова програма з компенсації створення садів дозволяє  залучити від 140 тисяч до 400 тисяч гривень за гектар насаджень. При цьому площа нового саду має бути не меншою, ніж 1, і не більшою, ніж 25 гектарів. А за програмою компенсації вартості теплиць кожен учасник може залучити до 7 мільйонів гривень. Основна умова обох програм — створення нових робочих місць. Плюс має бути належним чином підтверджене право власності або користування земельною ділянкою. В Мінагрополітики також наголошують, що у поданих проєктах на створення саду і на будівництво теплиць обов’язково мають бути передбачені система зрошення та водозабір. І, звісно ж, важливою умовою отримання грантів є чесна сплата податків та зборів під час виробничої діяльності, створення робочих місць.

Заявки, подані без бізнес-планів, не розглядаються.

         Грантові кошти повертаються державі шляхом сплачених податків і обов'язкових зборів у процесі діяльності впродовж трьох років.

Детальну інформацію щодо процедури отримання мікрогранту ви можете отримати у будь-якому центрі зайнятості, а також на офіційному вебсайті Державної служби зайнятості в рубриці “Мікрогранти” .

Водночас слід зазначити, що в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості бажаючі можуть пройти навчальні курси з розробки бізнес-планів для участі в програмі. Заняття проводяться онлайн та офлайн. Щоб прослухати курс, потрібно звернутися до найближчого центру зайнятості або  заповнити анкету.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь