Схилімо голови в День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

Дата: 27.11.2021 19:08
Кількість переглядів: 2916

    1933 рік. Найчорніший час в історії України. В світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших країн. Тривалий час 1933 рік називали одним з найсприятливіших в радянській історії. А навесні цього ж року в Україні помирало 25 тисяч людей щодня, 1000 — щогодини, 17 — щохвилини. Всього жертвами голоду за неповними даними стало від 7 до 10 млн. чоловік, з них 3 мільйони — діти. 

   У цьому році веселинівці знов прийшли зі свічками до пам’ятника жертвам Голодомору. Працівники селищної ради, колективи установ і організацій громади,  ветерани – усі не могли залишитися байдужими до сумних сторінок української історії.

   До присутніх звернувся історик-краєзнавець Сергій Шепета та зачитав свій вірш-звернення. Під час жалобного заходу веселинівці вшанували пам'ять мільйонів українців хвилиною мовчання, поклали до підніжжя пам'ятного знаку свічки та квіти. 

   Сьогодні вшануйте пам'ять мільйонів вбитих українців, запаливши свічку  на своєму підвіконні.

У пам’яті нашого народу не стерті наслідки цього нелюдського злочину: ще живі поодинокі очевидці, які зі сльозами на очах згадують муки голоду. Організатори геноциду українського селянства не понесли покарання від людського суду, але суд історії визнав їх провину.   

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь