Як не стати жертвою шахраїв у інтернеті?

Дата: 10.02.2021 16:20
Кількість переглядів: 583

Фото без опису   Важко уявити сучасний світ без інтернету. Сьогодні завдяки системі online можна реалізувати базові потреби: придбати продукти харчування, ліки, одяг, побутові товари, оплатити комунальні платежі, замовити їжу із закладів громадського харчування, знайти та орендувати приміщення тощо. Водночас, така online-активність призвела до зростання шахрайства в інтернеті. Як не стати жертвою шахраїв в інтернеті та що робити, якщо ви потратили у пастку, розповідає фахівець Ірпінського бюро правової допомоги

Вишневський місцевий центр з надання БВПД Віталій Бахур.

   Для того щоб не втрапити у пастки шахраїв, варто під час здійснення операцій в інтернеті дотримуватись таких правил:

???? Не вказувати власні персональні дані на неперевірених сайтах.

???? Нікому не повідомляти термін дії банківської карти та CVV-код.

???? Перевіряти гіперпосилання та наповнення сайту на відповідність офіційним даним компаній.

???? У разі отримання спірних листів чи повідомлень – не здійснювати ніяких оплат до встановлення обставин ситуації, що виникла.

???? Не робити передоплат у неперевірених інтернет-магазинах.

???? Не користуватися неперевіреними оголошеннями щодо роботи, за яку обіцяють швидкий заробіток за внесення завдатку.

1?? Якщо ж ви таки стали жертвою інтернет-шахраїв – необхідно звернутись до найближчого відділу поліції ???? або зателефонувати 102. Зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.

2?? Зверніться до адміністратора сайту з метою блокування сторінки шахрая, а також зателефонуйте в банк , через який було здійснено платіжні операції, повідомте, що переказ здійснено на картку шахрая.

3?? Після притягнення винної особи до кримінальної відповідальності, ви можете звернутись до суду  з вимогою відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

?? Дієвим способом захисту у разі, якщо ви перерахували кошти шахраям в інтернеті, може бути звернення до суду з позовом про повернення безпідставно набутих коштів до власника банківського рахунку, на який здійснено зарахування коштів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь