За програмою «Medevac» на лікування за кордон евакуйовано понад 5 тисяч українців
Медевакуація постраждалих українців у клініки Європи та світу здійснюється майже щотижня від початку повномасштабної війни. За даними МОЗ вже вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом понад 5 000 українців.
Евакуаційні рейси, організовані у співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, урядів європейських країн та багатьох партнерів, є абсолютно безоплатними для пацієнтів. Всі видатки за дороге лікування взяли на себе уряди країн-партнерок програми «Medevac», які приймають українських пацієнтів.
Медичні заклади майже 30 країн світу, зокрема Німеччина, Норвегія, Нідерланди, Данія, Франція, Швеція, Австрія, Латвія та інші, надають допомогу українським пацієнтам.
До закордонних клінік направляють дітей та дорослих, що постраждали від обстрілів, пацієнтів з новоутвореннями, рідкісними хворобами та військових. Зазначимо, що серед евакуйованих — 735 дітей з онкологічними захворюваннями.
Нагадаємо, що на лікування за кордон пацієнта скеровує лікар на підставі чітких критеріїв. Лікар, керуючись цими критеріями, готує необхідні документи для направлення на евакуацію: виписку з медичної карти (форма №027/о), дві згоди на обробку персональних даних та, для військовослужбовців, висновок про необхідність лікування за кордоном, оформлений лікарем або медичним директором госпіталю.
Детально ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації можна за посиланням.
Наразі діють кілька маршрутів медичної евакуації на лікування за кордон, а саме:
- через обласний департамент охорони здоров’я;
- шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
- для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України.
Тривалість лікування є індивідуальною та залежить від стану здоровʼя, динаміки відновлення, прогресу лікування тощо.
Детальнішу інформацію про особливості надання медичної допомоги постраждалим громадянам України за кордоном можна знайти тут.