Миколаївська область, Вознесенський район

Інтегруємо заняття для сприйняття дітьми цілісної картини

Дата: 03.02.2020 17:48

31 січня 2020 року на базі Нововоскресенського ЗДО «Веселка» відбулося засідання селищного методичного об'єднання вихователів на тему: «Дидактичний потенціал інтегрованих занять з розвитку мовлення дошкільників».
   Гостей зустрічали діти старшої групи веселою піснею. Під час роботи теоретичного блоку було змодельовано вправу «Дізнайся про мене, хто я…» (керівник СМО Баланчук Л.І.), що допомогло познайомитись учасникам заходу; вправу «Шкала обізнаності» та метод «Асоціативний кущ» (методист ВОСМС Шаф Г.Д.), для розкриття поняття «інтеграції».

Директор Нововоскресенського ЗДО «Веселка» Кандиболоцька І.П. провела екскурсію дитячим садочком, розповіла про роботу  ЗДО. Вихователь Сашньова Н.І. проводила інтегроване заняття (дитина в сенсорно-пізнавальному просторі, мовленнєвий розвиток та малювання) за темою: «Веселі пригоди квочки з курчатами» для дітей молодшої різновікової групи (3-4 років). Одягнувши костюми діти втілилися в образ курчат, легко і невимушено виконували завдання: «Знайди квітку», «Склади з частин ціле», «Збери зернята». Вихователь під час вивчення скоромовки «Ходить квочка біля кілочка» використовувала прийом мнемотехніки, а для розвитку дрібної моторики – пальчикову гру. Постійна зміна різних видів діяльності позбавляла дітей від перевтоми. Після веселого таночку діти першої молодшої групи покинули заняття, а старші малюки малювали зернята для курчат.

Керівник СМО Баланчук Л.І. презентувала питання «Цілісне сприйняття навколишнього світу через інтегровані заняття», де розкрила дидактичні завдання інтегрованих занять, їх характеристику, структуру. Присутні отримали методичні матеріали, алгоритм роботи, пам’ятки. Поділившись на дві команди, учасники розповідали про умови необхідні для ефективного проведення заняття, закріпили набуті навички грою «Так чи ні». Присутні: вихователі, директори дитячих дошкільних закладів, учителі початкових класів обговорили перебіг заходу за круглим столом, висловили свої думки та проєктували форми подальшого співробітництва.