Відбулася нарадами з керівниками закладів освіти Веселинівської селищної ради

Дата: 25.04.2019 08:53

23  квітня  2019 року відділом освіти, сім’ї, молоді та спорту Веселинівської селищної ради було проведено  робочу  нараду  керівників  закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. У роботі  наради  взяли участь Веселинівський селищний голова О.Румянцев, заступник селищного голови з гуманітарних питань І. Долгокерова, головний спеціаліст відділення Держпродспоживслужби у Веселинівському районі  Т. Ковбасинська.

Селищний голова висловив твердження, що оптимізація шкільної мережі є серйозним викликом для громад, оскільки прийняті у комунальну власність освітні заклади потребують як значного фінансування з бюджету громади, так і комплексної оптимізації усіх процесів. Насамперед, особливої уваги потребує створення нового освітнього простору в ЗЗСО, який передбачає  якісну, сучасну та доступну освіту для всіх учасників освітнього процесу, незалежно від їх місця проживання. Зазначив, що процес оптимізації мережі громади станом на 2019 рік не завершений, так як маємо заклади з малою наповнюваністю класів або взагалі з їх відсутністю  в школі.

Наразі постала проблема щодо подальшого функціонування Порічанської філії Веселинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Питання є невідкладним, тому що будівля Порічанської філії, за висновками технічної експертизи,  не може надійно та безпечно експлуатуватись, що становить загрозу життю і здоров’ю учасників освітнього процесу. Розгляд шляхів вирішення даного питання виносився на квітневу сесію селищної ради, але рішення не було прийняте депутатським корпусом, тому проблема залишається відкритою. «У будь якому разі, що і як робити, ми будемо вирішувати невдовзі  разом із жителями громади та депутатами селищної ради», - зазначив селищний голова.

Також у ході наради розглянуто такі питання: про дотримання вимог чинного санітарного законодавства щодо профілактики інфекційних захворювань та отруєнь під час проведення оздоровчої кампанії;  про надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток освіти в 2019 році;  про дотримання методичних рекомендацій щодо проведення у 2019 році  державної підсумкової атестації; про організацію  відпочинку та оздоровлення дітей у 2019 році; про порядок переведення учнів загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу;  про дотримання рекомендацій спільного листа МОН і МОЗ від 06.09.2018 року «Щодо напруженої епідемічної ситуації»; про організацію підвозу учасників ЗНО 2019 до пунктів тестування та інші.

Керівникам закладів  освіти рекомендовано здійснювати всі необхідні заходи щодо вирішення питань, які стосуються  їх компетенцій.