Інноваційні стратегії навчання в початковій школі

Дата: 22.03.2019 15:59

21 березня 2019 року педагоги Веселинівської громади стали активними учасниками семінару-практикуму на базі Градівської філії Веселинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з проблеми: «Використання інноваційних технологій у процесі навчання та виховання учнів початкової школи». Серед учасників семінару були вчителі 3-іх класів, які заплановані на навчання до роботи в умовах Нової української школи, вихователі дитячих садків, сільський бібліотекар, методист методичного центру (всього 16 осіб).

Учасників семінару знайомили із методиками проведення інноваційних стратегій вчителі початкових класів Градівської філії: Макарова Т.В., Ярошик Т.В.; Луб’янської філії Васильєва В.І. та методист методичного центру Шаф Г.Д. На практиці було відпрацьовано стратегії критичного мислення («ЗХД», «Риб’яча кістка», прогнозування за ілюстрацією, «Кросенс», асоціація, кубик Блума, логічний ланцюжок), вправи: знайомство «Імена та прикметники», очікування «Граємо роль» (з використанням інтернет-завдання через вайбер), енерджайзер «Хто я?», математична логіка «Циферблат», «Знайди послідовність та закономірність», елементи-частини лепбука «Кросенс: іменник», рефлексія «Фішбоун».

Цікавим та захоплюючим був показовий ігровий урок-квест з математики у 1 класі за темою «Узагальнення нумерації першого десятка. Вимірювання місткості посудини» (Ярошик Т.В., учитель Градівської філії). Першокласники творчі та вмотивовані виконували роль дослідників та шукачів.

Під час години спілкування здобувачі освіти Градівської філії показали майстер-клас уроку мужності за темою «Хай не згасає пам’ять про героїв» під керівництвом Макарової Т.В., учителя Градівської філії. «Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується» - цей вислів педагога з великої літери В. О. Сухомлинського мав місце на заході. Юні патріоти умовно об’єднали захід та схід України, прикрасили місце об’єднання символічними українськими віночками, голубами миру, подарували тепло своїх долоньок та сердець, утворивши ВЕЛИКЕ СЕРЦЕ, всередині якого наша Батьківщина. Вшанували пам’ять героїв веселинівського краю, про кожного загиблого воїна почули розповіді із вуст учителів, родичів, очевидців. На честь героїв пролунали вірші, пісні та танок.

Присутні мали змогу узагальнити знання щодо інноваційних методів, технологій, збагатити емоційний інтелект та уяснити, що головне завдання педагога: дати дітям не заготовку, а озброїти вмінням здобувати знання, обробляти їх та використовувати впродовж життя.