Квест, як одна із форм роботи у дитячому садку

Дата: 01.02.2019 10:26

Творчий колектив працівників Веселинівського ЗДО № 1 «Сонечко» під керівництвом директора Ткач Л.І. сьогодні є прямими агентами змін у розвитку нових способів дошкільної освіти. Освіта нового покоління вимагає використання  в освітньому процесі технологій діяльнісного типу. 31 січня 2019 року досвідчені вихователі Чалова Л.В. (вища категорія, «вихователь-методист»), музичний керівник Ситник Л.Л. (вища категорія, «вихователь-методист») провели з вихованцями старшого дошкільного віку квест-гру «Як Снігова Королева стала Феєю Добра». Такий інтегративний підхід  надає можливість розвивати творчі здібності малечі засобами логіко-математичного та музично-естетичного спрямування.

Під час організації підготовчого етапу педагогами оформлено для використання якнайбільша кількість приміщень для зупинок «Сніжної», «Загадкової», «Розважальної», «Крижаної», «Зіркової» (коридори, переходи до груп, міжповерхові сходи, спортивний зал, їдальня, кабінет медичної сестри, кабінет вихователя-методиста, кабінет директора, інші групи),  дібрано сюжет, етапи та розроблено правила квесту, продумано музичне оформлення, дібрано костюми, виготовлено реквізит, завдання, для команд «Веселунчик» і «Співунчик»: емблеми, пазли, спецпризи (смаколики).

Сюжетний кільцевий квест розпочався і фінішував в актовій залі,  здобувачі освіти під вмілим керівництвом пройшли ряд випробувань, виконали завдання, здобули частини пазлів, склали «зірку Доброти», «скрипічний ключ», зняли «закляття Снігової Королеви» з Кая. Задоволені та вмотивовані гравці отримали навички злагодженої взаємодії,  продемонстрували свої таланти та отримали смаколики.

Високу оцінку методичної роботи та слова подяки висловили присутні на заході працівники методичного центру відділу освіти (Зайцева А.Б., Шаф Г.Д.) та музичні керівники із ЗДО № 3 «Малятко» (Платовський Є.І.) та № 4 «Ромашка» (Бутягіна В.М.). Своїми напрацюваннями (розробкою квесту-гри) педагоги поділилися із колегами-освітянами.