День Соборності України в навчальних закладах громади

Дата: 23.01.2019 16:28

День Соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель.

З метою відзначення 100-річчя Соборності та Свободи України, забезпечення національної єдності та громадянської злагоди у загальноосвітніх навчальних закладах Веселинівської селищної ради було проведено виховні заходи. Так у Веселинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшла урочиста лінійка «Нехай не розмежованою залишиться навіки» та ряд тематичних заходів для учнів різних класів, з-поміж яких: тематичний урок «Українці у боротьбі за створення власної держави», засідання  круглого  столу «Ідея  Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє», семінар «Сонце Соборності» та ін. У бібліотеці оформлено тематичну  поличку  художньої літератури та історичних документів та експозиції за темами: «Єдина Незалежна Соборна Україно моя»,«Державність, соборність, стабільність».

У Веселинівській гуманітарній гімназії ім. Б.Мозолевського проведено флеш-моб «Живий ланцюг». Всі гімназисти та весь педагогічний колектив узялися за руки, утворивши «живий ланцюг», як символ єдності українського народу, далі було проведено бібліотечні години: «100-річчя Акта Злуки всіх українських земель», «Без Соборності немає Незалежності»  та тематичні бесіди: «Возз’єднались в ті далекії роки наші предки на віки», «День Соборності та Свободи України», «Соборність. Єднаймось, браття-українці, бо в єдності же сила є» та ін.