Заклади освіти – рушії нової освітньої реформи

Дата: 29.11.2018 14:13

Довгоочікувана реформа освіти, яка розпочалася в цьому навчальному році в Україні триває. На освітянській ниві Веселинівської громади за новим Державним стандартом початкової освіти навчаються 170 учнів у 12-ти перших класах, крім того наші освітяни не стоять осторонь - навчаються на курсах підвищення кваліфікації, приймають участь у навчальних вебінарах, мають змогу спілкуватися через соціальні групи з учительством різних областей нашої держави та підвищують свій професійний рівень через самоосвіту.  На минулому тижні під час шкільних канікул класоводи 1-их та 4-их класів закладів освіти Веселинівської селищної ради провели зустріч-спілкування за круглим столом «Навчання у 1 класі у питаннях та відповідях». Працюючи у двох групах, педагоги ділилися власним досвідом роботи за три місяці в новій українській школі, яка має нове завдання— навчити дітей втілювати в життя знання і навички, бо вони дуже мінливі в сучасному світі.

Класоводи перших класів розповіли, як вони навчають першачків спілкуванню на власному прикладі: моделюють ситуації наближені до життєвих ситуацій, вчать відповідати на особисті запитання, діляться власним досвідом. Заняття починають з ранкового кола, де і педагоги, і діти розповідають про свій настрій, очікування, планують актуальні та практичні цілі дня. Вчать здобувачів освіти приймати самостійні рішення, робити власний вибір і ставати творцем своєї долі.

Керівник селищного методичного об’єднання вчителів 1-их класів Зайченко Т.С. запросила присутніх до віртуальної подорожі по класних осередках. Колеги мали змогу побачити у різних варіаціях: «наші правила», «стіну слів», «коло вибору», «куточок читача», «навчальні осередки», «ігровий простір», «ми дослідники», «наші новини», «робочий осередок вчителя» та ін. Цікавими дидактичними, роздавальними, індивідуальними та демонстраційними матеріалами поділилися вчителі 1-их класів: Іванова О.Г., Амеліна Т.П., Ярошик Т.В., Трофименко Л.В. З деяких питань щодо уточнюючих записів до журналу, календарного плану, планування тематичного дня та інтегрованих курсів  поділилися вчителі Нюкалова І.І., Чернишева І.В., Мосійчук Л.С. та Стрункіна О.В. Поради вчителям, які на слідуючий рік зустрінуть першокласників щодо організації ефективного управління класом та впровадження діяльнісного методу (роботи в парах та групах) надали Пундак Н.Г., Морозова Н.С., Сафронова О.Б. Заступник директора з виховної роботи Гачук В.М. розповіла про деякі особливості записів до свідоцтва досягнень першокласників.

Керівник селищного методичного об’єднання вчителів 4-их класів Панькова О.І. від імені всіх колег подякувала за конструктивну бесіду, за можливість дізнатися про ефективне навчання, яке зрозуміліше дітям, за  позитивні враження від роботи.

Методист методичного центру відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Веселинівської селищної ради Шаф Г.Д. підсумувала результати співпраці педагогів закладів загальної середньої освіти і підтримала думку, що такі зміни неможливо запровадити законодавчо, вони мають відбутися в першу чергу на ментальному рівні. Зараз вчитель має більше свободи головне, щоб був результат, а якими формами та методами вчитель це організує, залежить від нього.