В ЕКОЛОГІЇ ПРИРОДИ Й ЕКОЛОГІЇ ДУШІ - ЄДИНИЙ ШЛЯХ

Дата: 23.11.2018 15:38

Під таким девізом пройшло селищне методичне об’єднання вихователів різновікових груп закладів дошкільної освіти Веселинівської громади. Засідання у формі семінару–практикуму відбулося на базі Зеленівського ЗДО «Бджілка». Дошкільний заклад гостинно відкрив двері для всіх учасників  семінару. В роботі  якого взяли участь методист відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Шаф Г.Д., керівник СМ об’єднання вихователів вихователь-методист Ткаченко О.І. та сім вихователів різновікових груп (Веселинівські ЗДО: №1 «Сонечко», №3 «Малятко», №4 «Ромашка», Токарівський ЗДО «Веселка», Порічанський ЗДО «Ромашка», Градівський ЗДО «Росинка»).

Найважливіші здобувачі освіти та працівники  «Бджілки» привітно та гостинно зустріли учасників семінару. Ґречно вручили запашний коровай, символ достатку та благополуччя нашого степового краю. Діти розповідали вірші про Батьківщину, її чудову природу, любов до своєї неньки-землі, домівки, родини, бережливе ставлення до нашої чудової української природи. Зачарувала всіх українська дитяча пісня та танок з вишитими рушниками у виконанні вихованців під музикальним керівництвом Джусенко Н.Б. Керівник семінару Ткаченко О.І. ознайомила присутніх з планом роботи СМО на рік та поточним завданням. Методист методичного центру ВОСМ Шаф Г.Д. підкреслила важливість та актуальність екологічного виховання дошкільнят та їх батьків, наголосила на тому, що засідання проводиться з метою підвищення освітньо-професійного рівня та психолого-методичної компетентності педагогічних працівників в умовах роботи Нової української школи.

Методичний захід було сплановано так, що учасники мали змогу попрацювати теоретично, отримати інформацію з даної теми, презентувати власний досвід та продемонструвати інтелектуальний потенціал. Гості познайомилися з життям садочка, його дизайном та системою роботи з екологічного виховання. Директор закладу дошкільної освіти Мендус Н.Ф. в інформаційному виступі звернула увагу учасників семінару на сучасні проблеми екологічного виховання, підвела всіх до розуміння екологічної кризи та екологічної ситуації в Україні. Звернула також увагу на розширений арсенал методів та форм роботи з батьками з даного питання. Це заняття-мислення, спостереження, використання художніх творів, дослідницька діяльність, екскурсії, робота з природним матеріалом, екологічні свята, виставки, майстер-класи. Вдалим доказом системної роботи з дітьми з екологічної освіти був перегляд інтегрованого заняття  з екологічного виховання для дітей різновікової групи «Сонечко любить всіх» (Дашковська А.М., вихователь садочка). Дошкільнята віком від 4 до 6 років відповідали на запитання, вирішували проблемні завданні, виконували дидактичні вправи з  Мишкою, яка завітала до малят на заняття.

Пізнавальний педагогічний тренінг, проведений з вихователями, показав компетентність  учасників з питання екологічної грамотності, надав можливість прогнозувати  розв’язки екологічних  ситуацій, виконувати завдання, складати екологічний проект.

В теплій, творчій атмосфері швидко сплинув час. В рефлексійній частині керівник запропонувала керуватися концепцією екологічного виховання для  створення екологічного паспорту в кожному дошкільному закладі. Робота семінару-практикуму сприяла росту професійної грамотності педагогів щодо впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес.