День української писемності та мови

Дата: 12.11.2018 08:50

Мова — це душа народу. Немовля з перших днів свого існування чує рідну мову від матері, а потім, підростаючи, повторює перші пестливі слова. Це, звичайно, саме ті слова, які промовляла ще за сивої давнини над колискою молода жінка, чимось схожа на матусю. Ці слова сповнені почуттям, ніби квітка нектаром.
Мелодійна та неповторна українська мова ввібрала в себе гомін лісів, полів, рік і морів землі нашої. Слова нашої мови переткані вишневим цвітом, барвінком, калиною.
9 листопада – День української писемності та мови. У переддень цього свята учні Веселинівської гуманітарної гімназії провели флеш-моб «Говори солов’їною правильно!» на вулицях рідного Веселинового. Учні (9 кл. - Домашевський Ілля,Плютенко Яна, 10 кл.- Даценко Володимир, Пасічник Дмитро, 11 кл.- Орел Вікторія, Шпуняр Валерія) розповідали про розвиток української мови, закликали говорити рідною мовою та роздавали пам’ятки «Культура мовлення».

Також 9 листопада учні 6(10) класу долучилися  до написання  всеукраїнського радіодиктанту.

А на перерві учні 7(11) класу провели святкову лінійку: " Чарівні звуки, рідне слово - моя сердечна українська мова"

Також протягом тижня діти мали змогу підвищити культуру мовлення за допомогою "Лайфхаків Лепетуна".