Щодо проведення Дня знань

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Мозолевського ,14,  смт Веселинове, 57001, тел.  (05163)  2-22-32,

E-mail: osvitavesgromada, Код ЄДРПОУ 41083041

17.08.2018  № 410                                                                              На  №  3874/02/01-01.16 від 16.08.2018

Керівникам ЗЗСО

Веселинівської селищної ради

На виконання листа департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації від 16.08.2018 за №3874/02/01-01.16 «Про початок нового навчального року» даємо роз’яснення щодо дати початку нового навчального року, враховуючи, що у 2018 році 1 вересня припадає на вихідний день.

Відповідно до Законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту» закладам освіти гарантована організаційна автономія. Це означає, зокрема, що вони самостійно визначають структуру навчального року.

Міністерству освіти, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, управлінням/відділам освіти на місцях законодавством заборонено втручання в діяльність закладів освіти з питань, що стосуються їх повноважень.

Отже, визначення конкретної дати початку навчального року (1 вересня (субота) чи 3 вересня (понеділок)) здійснює кожен заклад загальної середньої освіти самостійно.

За рішенням закладу загальної середньої освіти День знань може бути проведений у суботу 1 вересня, оскільки у вихідний батьки мають можливість відвідати школу та бути присутніми на заходах разом із своїми дітьми. У такому випадку звертаємо увагу на дотримання законодавства про працю в частині залучення працівників до роботи у вихідні дні.

Згідно зі ст. 71, 72 Кодексу законів про працю залучення працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) установи, провадиться за письмовим наказом керівника закладу, компенсується, за згодою сторін.

У випадку прийняття рішення про проведення Дня знань 1 вересня  пропонуємо надати вихідний день 31 серпня або в інший день на розсуд керівника (наприклад, під час канікул). Дату надання відгулу за роботу 1 вересня слід прописати в наказі.

Крім того, рекомендуємо директорам закладів загальної середньої освіти розглянути можливість заміни традиційних лінійок на інші заходи, що будуть цікаві дітям та батькам, сприятимуть розвитку партнерства між усіма учасниками освітнього процесу.

Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді

та спорту Веселинівської селищної ради                                                  І.В. Павлюк

Зайцева 2 22 32