Розвиток творчих здібностей дошкільників різними видами діяльності через художньо-естетичне виховання

Дата: 23.05.2018 17:07

15 травня 2018 року Веселинівський ЗДО № 4 «Ромашка» під керівництвом директора закладу Кем О.П. гостинно зустрічали колег дошкільної освіти Веселинівської громади. На базі цього дитячого садочка відбулося методичне об’єднання вихователів різновікових груп з художньо-естетичного напрямку: «Формування творчої компетентності дошкільників засобами художньо-естетичного виховання» (керівник селищного методичного об’єднання Ткач Л.І.).

Організовуючи роботу присутніх, вихователь – методист Ткаченко О.І., була керманичем подорожі «Країною художнього розвитку». Кожна зупинка це – розмаїття творчості: у «Храмі мистецтв» дошкільнята знайомили із роботами картинної галереї; «Ліс кольорів» презентував відеоролик «Наш дитячий садок в світі фарб і фантазій»; «Долина творчості» дала змогу відвідати присутнім заняття з ліплення в різновіковій групі «Сонечко» (2-3 роки життя) за темою: «Йдемо до бабусі на гостини» (вихователь Баланчук А.Є.) та інтегроване заняття у різновіковій групі «Дзвіночки» (5-6 років життя) за темою: «Чарівна галявина для феї квітів» (вихователь Мавріна Т.С.); на зупинці «Замок фантазій» побували в колі вільної хвилинки, де було розкрито творчість і дітей, і батьків, і вихователів через танці, пісні, вірші та гру на народних музичних інструментах (музичний керівник Бутягіна В.М.); зупинка «Гори здібностей» надала змогу присутнім виявити свою креативність в творчій майстерні під час оформлення малюнків південним декоративним розписом України (в стилі поєднання Таврійського та інших розписів).

Учасники семінару взяли на озброєння для впровадження в практику нетрадиційні прийоми розвитку дитячої творчості, форми активної співпраці із батьками під час організації та проведення конкурсів, розваг, виготовлення атрибутів та спільних творчих робіт. Представники закладів дошкільної освіти громади отримали цінний досвід щодо організації розвивального художньо-естетичного середовища, методичні рекомендації та позитивні емоції.