Тренінгове заняття щодо запобігання вербального насильства

Дата: 05.02.2018 08:59

Перед педагогами громади стоїть мета сприяти підвищенню професійної компетентності з питань  впливу вербального насильства на психічне і психологічне здоров’я  дітей і організації  превентивної роботи.  У Веселинівському ЗДО (ясла - садок) 3 "Малятко" систематично проводиться робота з попередження випадків вербального насильства. 31 січня 2018 року в нашому закладі практичним психологом Баранюк О.В. було проведено тренінг з педколективом на тему «Вербальне насильство». Робота була направлена на визначення видів вербального насильства та шляхів запобігання щодо дітей дошкільного віку. Вихователі мали змогу розширити власні уявлення про форми та причини жорсткого поводження  з дітьми, про ознаки та прояви вербального насильства. Адже діти є найбільш незахищеною і уразливою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих. Саме по їх провині діти стають жертвами домашнього насильства, опиняються в зонах стихійних і природних катастроф, військових дій тощо. Педагоги мали змогу відпрацювали такі техніки як, саморегуляція, представлення дітям зворотного зв’язку щодо їхньої поведінки, під час групової роботи «Техніка зворотного зв'язку»; складання та введення правил для дітей, своєрідний дидактичний посібник для дітей – «Парасолька правил», задля самостійного керування своєю поведінкою.

Педагоги не можуть контролювати індивідуальні та сімейні чинники насильства, але вони мають подбати про те, щоб клімат у закладі був сповнений теплоти та затишку для всіх дітей.

Директор ЗДО Луб’янова В.М.