Ігрова та змагальна діяльність на уроках фізичної культури

Здобувач освіти за новим Державним стандартом має регулярно займатися руховою активністю та використовувати рухові вміння, навички у різних життєвих ситуаціях. Тому кожен вчитель початкових класів ставить за мету формувати на основі фізкультурної освітньої галузі соціальні та інші ключові компетентності для забезпечення гармонійного фізичного розвитку та вдосконаленню життєво необхідних умінь та навичок.

23 серпня 2019 року за потребами вчителів початкових класів методичним центром відділу освіти було організовано практичну зустріч у «майстерні початківця». Де під час під час роботи осередка фізичної культури ділилися майстерністю дев’ять коучів-фахівців закладів освіти Веселинівської селищної ради з питання моделювання та упровадження елементів змістової лінії «Ігрова та змагальна діяльность» у спортивній залі Веселинівської гуманітарної гімназії ім. Б.М. Мозолевського Веселинівської селищної ради. Тренери, які пройшли навчальний модуль із фізичної культури, об’єднали 39 педагогів у чотири групи для практичної демонстрації змодельованих ситуацій: ігор на розвиток уваги, критичного мислення «Чотири стихії», «Веселий обруч» (Ніколаєва І.В., учитель Михайлівської філії), «Хвости» (Храпко Л.М., учитель Веселинівської ЗОШ), «Кавуни» (Рахнянська А.П., учитель Бондарівської філії), «Переправа» (Шашуро Н.Б., учитель Зеленівської філії), гри з використанням підручного матеріалу «Волейбол з тканиною» (Маркешина Т.А., учитель Колосівської ЗОШ); вправи на увагу з предметами (Каліміна Т.Б., учитель Луб’янської філії), моделювання розминки з використанням LEGO (Юрченко М.М., учитель Веселинівської ЗОШ); активну вступну частину (зустріч у колі), натомість традиційній організаційній частині уроку та гру «Кубик-Рубика» змоделювала Панькова О.І., учитель Веселинівської ЗОШ, керівник селищного методичного об’єднання вчителів 1-их класів. Під час роботи теоретико-практичного модуля розглянуто та опрацьовано програмові вимоги до обов’язкових результатів навчання здобувачів освіти, методистом методичного центру Шаф Г.Д. присутнім було надано матеріали для використання в роботі: особливості навчальної програми, вимоги до планування, словничок-довідничок та добірка відеоматеріалів на допомогу вчителям. Пролунав заклик до участі в районних спортивних іграх «Олімпійські надії» та долучення до громадського обговорення стратегії розвитку фізичного виховання та спорту серед учнів до 2025 року.