Таємниця народних умільців

Таку тему інтегрованого заняття обрали діти різновікової групи Нововоскресенського дитячого садочка «Веселка» Веселинівської селищної ради разом з вихователькою Нікольчук Л.В. На базі цього закладу дошкільної освіти (директор Кандиболоцька І.П.) 24 квітня 2019 року відбувся актуальний кущовий семінар-практикум з проблеми: «Патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства» (керівник селищного методичного об’єднання вихователів різновікових груп Ткаченко О.І., вихователь-методист Веселинівського ЗДО № 4 «Ромашка»). На заході були присутні вихователі дитячих садочків: Борисенкова Р.Ю. (Градівський ЗДО «Росинка»), Філоненко Л.М. (Веселинівський ЗДО № 3 «Малятко»), Славінська В.Є. (Веселинівський ЗДО № 1 «Сонечко»), учитель початкових класів Луб’янської філії Касєнок Н.Ю., методист методичного центру відділу освіти Шаф Г.Д.

Юні україночки – вихованки дитсадка дарували гостям патріотичні пісні та таночки. Під час заняття здобувачі освіти разом із Солохою побували на ярмарку, грали в ігри «Назви одним словом», «Народні умільці»,  проводили руханку «Віночок», розповідали про плоди «Диво-дерева», які створили людські руки. Тут були вироби: вишивальниці, стельмаха, гончара, бондаря, різьбяра. Юні вихованці дружно і завзято разом із гостями оздоблювали об’ємну писанку під супровід пісні «Розмалюю писанку».

Присутні потрапили під плин часу з провідником Сашньовою Н.І., вихователем Нововоскресенського ЗДО, яка провела гостей екскурсійними стежинками краєзнавчого міні-музею «Тут речі всі про себе повідають». Директор Нововоскресенського ЗДО «Веселка» Кандиболоцька І.П. відмітила важливість принципів патріотичного виховання у сучасному українському суспільстві та узагальнила особливості виховання патріотизму у дітей дошкільного віку. Керівник СМО вихователів різновікових груп Ткаченко О.І. спрямувала практичний модуль роботи під гаслом «Мудра торбинка – для вихователя родзинка», де учасники семінару розплутували павутинку та звільняли приказки, складали розсипанку, прикрашали віночок стрічками, продовжували прислів’я, оздоблювали декоративний рушник символічними кольорами, розігрували пантоміму. З цінним багажем отриманих методичних порад щодо патріотичного виховання, емоційним піднесенням, приємними враженнями учасники заходу повернулися до своїх закладів.